Ceny papieru idą w górę

Podwyżki na rynku papieru są spowodowane rosnącymi cenami surowców i kosztami transportu.

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper Polska wprowadza kolejną podwyżkę cen na swoje produkty. Jak podkreśla producent, decyzja ta została podjęta w związku z kolejnym wzrostem kosztów celulozy, a co za tym idzie, kosztów produkcji. Na rynku polskim podwyżka obejmie wszystkie papiery i zostanie przeprowadzona w dwóch etapach.

Kolejny wzrost cen zapowiedziała także firma Lecta. Podwyżka obejmie papiery CWF i UWF w arkuszach i zwojach i wyniesie od 8 do 10 procent. Według przedstawicieli firmy, wzrost cen jest niezbędny, aby zrównoważyć ciągły wzrost kosztów produkcji i transportu. Nowe ceny będą obowiązywać od 1 września 2021 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty