Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Wyróżnienie dla innowacji

Coroczna nagroda jest fundowana przez dyrektora generalnego firmy, Jean-Pascala Bobsta, i została stworzona, aby podziękować laureatom za ich wkład w tworzenie silnego portfela własności intelektualnej firmy Bobst poprzez opracowywanie wysokiej jakości rozwiązań technologicznych.

© Bobst

Firma Bobst przyznała nagrodę Bobst Inventor Award 2021 jednemu ze swoich pracowników. Fred Rostalski został wyróżniony za przełomowe dokonania w dziedzinie wydajności druku i otrzymał prestiżową nagrodę za pracę „Metoda wyznaczania parametrów maszyny drukującej i stanowiska testowego”. Program nagród został wprowadzony w 2020 roku. Fred Rostalski jest trzecią osobą, która otrzymała nagrodę Bobst Inventor Award, po Nicku Copelandzie, który otrzymał nagrodę w 2020 roku i Matthieu Richardzie, który został nagrodzony w kwietniu ubiegłego roku. Przełomowy projekt Freda Rostalskiego wykorzystuje skanowanie kamerą o wysokiej rozdzielczości do dostarczania informacji o reliefach, które można wykorzystać do poprawy jakości produktów wytwarzanych metodą tampodruku. Rozwiązanie umożliwia wcześniejszą wizualizację obrazów oraz określanie, testowanie i korygowanie parametrów wstępnego ustawienia maszyn drukujących. Dzięki temu wstępne ustawianie drukowanych obrazów i korekta parametrów drukowania są realizowane na etapie przygotowywania płyt, co skraca czas wstępnego ustawiania maszyn drukujących, a to z kolei wydłuża okres eksploatacji urządzeń. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty