Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sprzedaż Kvarnsveden

Obie strony oczekują, że finalne porozumienie w sprawie przejęcia zostanie podpisane w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

© Stora Enso

Firma Stora Enso podpisała list intencyjny z firmą Northvolt dotyczący sprzedaży zakładów Kvarnsveden w Szwecji. W kwietniu 2021 roku producent zapowiedział plan zamknięcia papierni z powodu spadku popytu na papiery graficzne. Założony w 1900 roku zakład wytwarzał papier i celulozę przez ponad 120 lat, do września 2021 roku. Northvolt to europejski dostawca proekologicznych ogniw akumulatorowych. Firma zamierza przekształcić zakłady Kvarnsveden z myślą o produkcji tego typu asortymentu, wykorzystując i dostosowując do niej istniejącą infrastrukturę i budynki. Jak podaje kierownictwo firmy, nowo powstały zakład wytwórczy ma rozpocząć działalność pod koniec 2024 roku. Nowy właściciel zapewnia, że zakłady będą w 100% bazowały na „czystej” energii, produkując zarówno materiały katodowe jak i wspomniane wcześniej ogniwa. „Podobnie jak Stora Enso, firma Northvolt dostarcza nowoczesne, innowacyjne rozwiązania, wspierające przyjazną dla środowiska przyszłość. Na mocy zawartego porozumienia, fabryka Kvarnsveden stanie się zalążkiem dalszych wzrostów dla jej nowego właściciela i z korzyścią dla pobliskiego miasta Borlänge” - mówi Per Lyrvall, Country Manager w Stora Enso, odpowiedzialny za rynek Szwecji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty