Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zielona energia od Smurfit Kappa. Panele słoneczne w hiszpańskiej papierni

© Photogenica

Firma Smurfit Kappa podejmuje szereg projektów zmierzających do generowania zrównoważonej energii. W ramach najnowszej inicjatywy firma planuje zainwestować 6 milionów euro w swoją papiernię Sanguesa w Hiszpanii. Środki zostaną przeznaczone na budowę elektrowni słonecznej sąsiadującej z fabryką. Podobne rozwiązania zostały już wdrożone w innych zakładach produkcyjnych firmy w Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku.

Smurfit Kappa chce zainstalować nawet 12 000 paneli słonecznych, co jak szacuje, zmniejszy emisję CO2 o ponad 3200 ton rocznie i zapewni znaczne oszczędności. Po uruchomieniu panele mają generować ponad 10 GWh energii rocznie i zmniejszyć bieżące zewnętrzne zużycie energii elektrycznej i zależność o 7%. Zakład w Sanguesa jest jednym z kluczowych zakładów Smurfit Kappa, w którym produkowany jest lekki papier pakowy MG, rozwiązanie opakowaniowe szeroko stosowane na rynkach przemysłowych i konsumenckich w produktach takich jak torby na zakupy i papier pakowy.
Budowa paneli fotowoltaicznych ma się zakończyć do końca tego lata.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty