Kalendarium

28.11.2023 · ART OF COLOR, Poznań

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zielona energia od Smurfit Kappa. Panele słoneczne w hiszpańskiej papierni

© Photogenica

Firma Smurfit Kappa podejmuje szereg projektów zmierzających do generowania zrównoważonej energii. W ramach najnowszej inicjatywy firma planuje zainwestować 6 milionów euro w swoją papiernię Sanguesa w Hiszpanii. Środki zostaną przeznaczone na budowę elektrowni słonecznej sąsiadującej z fabryką. Podobne rozwiązania zostały już wdrożone w innych zakładach produkcyjnych firmy w Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku.

Smurfit Kappa chce zainstalować nawet 12 000 paneli słonecznych, co jak szacuje, zmniejszy emisję CO2 o ponad 3200 ton rocznie i zapewni znaczne oszczędności. Po uruchomieniu panele mają generować ponad 10 GWh energii rocznie i zmniejszyć bieżące zewnętrzne zużycie energii elektrycznej i zależność o 7%. Zakład w Sanguesa jest jednym z kluczowych zakładów Smurfit Kappa, w którym produkowany jest lekki papier pakowy MG, rozwiązanie opakowaniowe szeroko stosowane na rynkach przemysłowych i konsumenckich w produktach takich jak torby na zakupy i papier pakowy.
Budowa paneli fotowoltaicznych ma się zakończyć do końca tego lata.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty