Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

360° doskonałości produkcji. Kompleksowa oferta Durst

P5 350 HSR
© Durst

Durst zaprezentowała na targach Fespa swoje rozszerzone portfolio P5 pod hasłem "360° doskonałości produkcji". Motto to odnosi się do ewolucji firmy od tradycyjnego producenta maszyn drukarskich do dostawcy zintegrowanych systemów poligraficznych, który łączy wszystkie aspekty produkcji cyfrowej, takie jak automatyzacja, elastyczność, szybkość, oprogramowanie, usługi i zrównoważony rozwój.

"Cyfrowy druk wielkoformatowy jest podstawową kompetencją Grupy Durst, a nasz sukces z systemami druku P5 jest tego dowodem" powiedział Christoph Gamper, CEO i współwłaściciel Grupy Durst. "W tym roku rozszerzyliśmy nasze portfolio P5 o 360° i dostosowaliśmy je do aktualnych wymagań rynku. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązania pomogą naszym klientom trwale zwiększyć rentowność dzięki wydajności i najnowocześniejszej technologii produkcji" kontynuował Christoph Gamper.

Kolejny poziom automatyzacji
Po wprowadzeniu P5 Automat, zautomatyzowanego systemu podajnika/układarki do druku płaskiego, Durst rozpoczął kolejny etap automatyzacji dzięki P5 Robotics dla elastycznych i ciągłych cykli produkcyjnych o długich czasach pracy. Sercem P5 Robotics jest hybrydowy system druku P5 350 HS D4, którego zespół podajnika/układarki tworzą dwa roboty Kuka do bezzałogowej obsługi produkcji całej zmiany. Roboty, zmodyfikowane i zaprogramowane przez Durst, mogą pobierać nośniki z różnych palet o wysokości do 180 cm, podawać je i układać oddzielnie. W trakcie tego procesu zadrukowane nośniki mogą być również obracane o 180° w celu drukowania dwustronnego i podawane do drugiego systemu drukującego. System P5 Robotics można również rozszerzyć o rozwiązania i systemy wykańczania innych firm.

 

Durst P5 350 HSR
Do wysokowydajnego hybrydowego systemu drukującego Durst P5 350 HS dołączył jego ultraszybki odpowiednik do zastosowań roll-to-roll - P5 350 HSR. Szybka 3,5-metrowa maszyna drukująca LED roll-to-roll P5 HSR osiąga prędkość druku do 670 m2 na godzinę i może być wyposażona w opcjonalną rolę główną. Może ona podawać role o wadze do 1000 kg i średnicy 635 mm, umożliwiając długie cykle produkcyjne bez przerw. System drukowania może być wyposażony jako D4 z podwójnym CMYK. Do drukowania siatek i materiałów perforowanych Durst P5 350 HSR oferuje bezpyłowe przetwarzanie atramentu dzięki zintegrowanemu systemowi drukowania. Rozwiązanie to umożliwia również łatwą i szybką zmianę materiału, którą może wykonać jeden operator. Wydajność można dodatkowo zwiększyć dzięki opcjonalnym pionowym i poziomym jednostkom tnącym, które działają równolegle z procesem drukowania.

Oprogramowanie Durst
W ostatnich latach Durst zainwestował znaczne środki w rozwój oprogramowania i obecnie oferuje portfolio 360° dla wszystkich aspektów procesu drukowania. Na przykład, oprogramowanie Analytics wykorzystywane jest do monitorowania ponad 900 systemów drukujących, które są w użytkowaniu klientów, w celu zapewnienia sprawnej konserwacji zapobiegawczej systemów drukujących. Ponad 600 dostawców usług druku korzysta również z Durst Workflow na etapach przygotowania do druku i druku. Oprogramowanie Smart Shops jest używane przez 150 dostawców usług web-to-print, aby umożliwić płynne połączenie sklepu internetowego z produkcją. W Europie zainstalowano również 45 rozwiązań LiftERP, które łączą wszystkie istotne procesy biznesowe, takie jak zarządzanie magazynem, logistyka i księgowość z produkcją poligraficzną.
Rozwiązania programowe Durst mają budowę modułową i oferują klientom szeroki zakres opcji wejścia i rozszerzenia, aż do w pełni zintegrowanych inteligentnych fabryk.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty