Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Nowa fabryka Progroup

Fabryka papieru jest jednym z największych projektów inwestycyjnych w Saksonii-Anhalt o wartości 465 milionów euro.

Firma Progroup, będąca wiodącym dostawcą papieru i tektury falistej, których jedynym surowcem jest makulatura, uruchomiła nową maszynę papierniczą PM3 w Sandersdorf-Brehna. Trzecia maszyna papiernicza będzie produkować z szerokością produkcyjną 9,20 metra przy wydajności 750 000 ton rocznie. W ten sposób producent zwiększy produkcję papieru z 1,1 miliona ton do 1,85 miliona ton papieru każdego roku.

Nowa fabryka jest częścią strategii rozwojowej firmy „Two Twentyfive”, której celem jest podwojenie wielkości przedsiębiorstwa do 2025 roku w porównaniu z rokiem 2015. W tym celu producent zwiększył także liczbę fabryk tektury falistej. Wiązało się to również z zatrudnieniem 500 nowych pracowników. Wszystkie działania są częścią zrównoważonego rozwoju, którą propaguje firma. Budowa nowych punktów na mapie świata doprowadza do zaangażowania lokalnych firm w skróceniu dróg dojazdu do firmy, zmniejszając ilość emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla. Łączny koszt nowej strategii rozwojowej wynosi obecnie 1,35 miliardów euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty