Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

HP dla planety

Jednym z rozwiązań podejmowanych w ramach strategii firmy HP będzie produkcja ekologicznych opakowań.

© HP

Firma HP zaprezentowała plan walki ze zmianami klimatycznymi. Tym samym producent chce dążyć w kierunku bezemisyjnej i w pełni regeneracyjnej gospodarki, jednocześnie zmniejszając swój ogólny wpływ na środowisko i wzmacniając swoją działalność w perspektywie długoterminowej poprzez zrównoważoną ofertę produktów i usług.

Firma planuje osiągnąć całkowitą neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w swojej działalności do 2025 roku, jak również zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych (GHG) z zakresu 1, 2 i 3 o 50 procent w ujęciu bezwzględnym do 2030 roku w porównaniu do stanu z roku 2019. Dodatkowo, do 2030 roku 75 procent (pod względem wagi) całkowitej rocznej zawartości produktów i opakowań HP będzie pochodzić z materiałów, produktów oraz części poddanych recyklingowi, odnawialnych i/lub ponownie wykorzystanych.

Działania te pomogą firmie osiągnąć zerowy poziom emisji netto w całym łańcuchu wartości do 2040 roku. Zgodnie z ambicjami firmy w zakresie wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym, do 2025 roku osiągnie ona zerowy poziom odpadów generowanych w czasie procesów produkcyjnych w zarządzanych przez siebie obiektach. Do 2030 roku dział obsługi klienta również stanie się neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla zarówno w przypadku producenta, jak i operacji prowadzonych przez jego partnerów. Firma rozpocznie stosowanie tworzyw sztucznych i metali pochodzących z recyklingu, oraz inwestowanie

w odbudowę i ochronę lasów. Kontynuuje także wprowadzanie innowacji zgodnych zasadami zrównoważonego rozwoju w ramach portfolio produktów oraz materiałów eksploatacyjnych i zamierza przekształcić swoją działalność w zakresie druku z modelu transakcyjnego w model usługowy. Ponadto, do 2030 roku producent zamierza zwiększyć inwestycje w odbudowę i ochronę lasów oraz inne inicjatywy mające na celu przeciwdziałanie wylesianiu związanemu z papierem innym niż markowy papier HP.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty