Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Rozwój Grupy Pol-Mak. Większy zakład w Iławie

Grupa Pol-Mak, producent ozdobnych artykułów papierniczych, powiększa swój zakład w Iławie. W ramach inwestycji powstanie nowy biurowiec i rozbudowana zostanie hala magazynowo-produkcyjna. Generalnym wykonawcą oraz projektantem jest firma WPIP Construction. Na placu budowy odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego.

© Grupa Pol-Mak

18 czerwca na terenie budowy odbyło się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele inwestora (współwłaściciele Grupy Pol-Mak, Przemysław oraz Dariusz Makowiakowie), generalnego wykonawcy ( prezes zarządu Janusz Signetzki i członek zarządu Marek Mielnik) oraz władz samorządowych (burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski oraz sekretarz gminy Iława Krzysztof Bądkowski.

Nowe przestrzenie
Dzięki rozbudowie iławskiego zakładu należącego do Grupy Pol-Mak, jego powierzchnia znacząco wzrośnie. Istniejąca już hala magazynowo-produkcyjna zostanie powiększona z 2,6 do 13,1 tys. m kw. Dodatkowo powstanie trzykondygnacyjny biurowiec. Jego powierzchnia to ok. 2 tys. m kw. Hala będzie ogrzewana odpadowym ciepłem technologicznym z istniejącej części fabryki. Z kolei w biurowcu zostaną zastosowane pompy ciepła. Dach części magazynowo-produkcyjnej zostanie wybudowany w taki sposób, żeby mogła się na nim znaleźć instalacja fotowoltaiczna. Inwestycję zaprojektowała i realizuje firma WPIP Construction. W ramach kontraktu do jej obowiązków należy także m.in. budowa zbiornika przeciwpożarowego oraz dróg dojazdowych.
Rozbudowa zakładu w Iławie jest już ósmą inwestycją, którą Grupa Pol-Mak realizuje wspólnie z WPIP Construction. Zakończenie inwestycji planowane jest na marzec 2025 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty