Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Mniej emisji w Kostrzynie

Oprócz inwestycji w zieloną energię oraz zwiększenia ogólnej efektywności energetycznej grupy, firma wykorzystuje każdą okazję do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla zgodnie ze strategią 4P, której celem jest zapewnienie neutralności emisyjnej w produkcji papieru do 2030 roku.

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper podpisała umowę z polską firmą NTP, która wybuduje swój zakład produkcyjny na terenie Arctic Paper Kostrzyn i rozpocznie w nim produkcję w 2025 roku. Po uruchomieniu zakładu NTP ciepło powstające w procesie produkcyjnym będzie odbierane przez Arctic Paper Kostrzyn i wykorzystywane do procesu suszenia papieru, co zmniejszy emisję dwutlenku węgla w papierni o 20 000 ton rocznie. Nowy projekt jest kolejnym krokiem grupy w kierunku funkcjonowania zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.

Firma poinformowała także o zmianie właścicielstwa magazynu papierów Arctic

w Polsce. Od stycznia 2022 roku właścicielem papierów powlekanych jest papiernia Arctic Paper Grycksbo. W związku z tym dokonane zostaną zmiany na wszystkich fakturach wystawionych od 1 stycznia 2022 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty