Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Mniej emisji w Kostrzynie

Oprócz inwestycji w zieloną energię oraz zwiększenia ogólnej efektywności energetycznej grupy, firma wykorzystuje każdą okazję do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla zgodnie ze strategią 4P, której celem jest zapewnienie neutralności emisyjnej w produkcji papieru do 2030 roku.

© Arctic Paper

Firma Arctic Paper podpisała umowę z polską firmą NTP, która wybuduje swój zakład produkcyjny na terenie Arctic Paper Kostrzyn i rozpocznie w nim produkcję w 2025 roku. Po uruchomieniu zakładu NTP ciepło powstające w procesie produkcyjnym będzie odbierane przez Arctic Paper Kostrzyn i wykorzystywane do procesu suszenia papieru, co zmniejszy emisję dwutlenku węgla w papierni o 20 000 ton rocznie. Nowy projekt jest kolejnym krokiem grupy w kierunku funkcjonowania zgodnie z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym.

Firma poinformowała także o zmianie właścicielstwa magazynu papierów Arctic

w Polsce. Od stycznia 2022 roku właścicielem papierów powlekanych jest papiernia Arctic Paper Grycksbo. W związku z tym dokonane zostaną zmiany na wszystkich fakturach wystawionych od 1 stycznia 2022 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty