Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Holmen Iggesund docenione. Nagroda za zrównoważony rozwój

© Holmen Iggesund

Papiernia Workington należąca do Holmen Iggesund otrzymała ocenę EcoVadis Platinum, co oznacza, że znajduje się ona w pierwszym 1 procencie spośród ponad 30 000 ocenianych firm. Holmen Iggesund jest częścią szwedzkiej grupy przemysłu leśnego Holmen, która w ciągu ostatniej dekady już kilkukrotnie znalazła się na liście 100 najbardziej zrównoważonych firm na świecie według różnych wskaźników zrównoważonego rozwoju.

 

Położona w Kumbrii, w pobliżu słynnego Lake District w Wielkiej Brytanii, papiernia Workington jest całkowicie zasilana przez bioenergię bezemisyjną. Fabryka Workington już po raz trzeci otrzymała ocenę Platinum. Co roku jednak zwiększa swój ogólny wynik dzięki dedykowanej pracy zespołowej i ciągłym ulepszeniom. „Wynik odzwierciedla to, co robimy w naszej codziennej pracy, a wszyscy ludzie w swoich dziedzinach przyczyniają się do tego, aby papiernia była tak fantastycznym miejscem pracy. Strategiczne decyzje podjęte wiele lat temu, na przykład w zakresie wytwarzania energii, pozwoliły nam osiągnąć znaczące korzyści, jeśli chodzi o odgrywanie istotnej roli w transformacji ekologicznej” podsumował Jonny Lowe, szef działu HR i odpowiedzialności korporacyjnej. Z kolei Johan Granås, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Holmen Iggesund skomentował: „Zmiany klimatyczne są największym wyzwaniem naszych czasów i chcemy, aby nasi klienci mieli pewność, że dostarczymy im materiały opakowaniowe spełniające najwyższe standardy zrównoważonego rozwoju. Musimy poważnie rozważyć wszystkie aspekty zrównoważonego rozwoju, w tym przejrzystą i kompleksową sprawozdawczość”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty