Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Print Against War

Niektóre z pierwszych nazwisk związanych z Print Against War. Od góry od lewej, zgodnie z ruchem wskazówek zegara: Jurij Steszenko, Rostysław Burłaka, Wiktor Artyuszenko, Olga Dudarenko, Oleg Pyłypowycz, Igor Wilk, Hennadij Wasylenko, Sergiusz Mamonow.

© Print Against War

Przed wojną przemysł poligraficzny i opakowaniowy na Ukrainie zatrudniał ponad 100 tys. osób, w tym 16 tys. freelancerów, pracujących w ponad 5 tys. firm poligraficznych i produkcyjnych. Firmy, które nie ucierpiały w wyniku działań wojennych, mogą dalej funkcjonować, jednak większość ich zamówień i obrotów została utracona. Od 24 lutego życie tych wszystkich ludzi zostało przerwane. Wielu z nich otrzymuje minimalne wynagrodzenie lub nie otrzymuje go wcale. Organizacja Print Against War reaguje na ich potrzeby, wspierając poszkodowane drukarnie i ich pracowników.

 

„Udało nam się porozmawiać z kilkoma średnimi i dużymi drukarniami komercyjnymi, które są gotowe realizować zlecenia o dużych nakładach przy użyciu wielokolorowych maszyn offsetowych w formatach B1 i B2 oraz maszyn introligatorskich. Spotkaliśmy się również z kilkoma drukarniami cyfrowymi specjalizującymi się w krótkich seriach, zadaniach just-in-time, kampaniach wewnętrznych i zewnętrznych, wykorzystującymi cyfrowe maszyny arkuszowe, maszyny wielkoformatowe i plotery tnące. Swoje usługi oferuje także kilka małych i średnich firm produkujących opakowania i etykiety. Wiele z nich posiada w swoim zakładzie nowoczesne maszyny cyfrowe przeznaczone do uszlachetniania i druku etykiet” - mówi Lorenzo Villa, współzałożyciel fundacji Meaningful Print.

 

Czego potrzebują ukraińskie drukarnie?

Dzięki bezpośrednim rozmowom telefonicznym, nagranym wywiadom i interakcjom w grupie dyskusyjnej, zespół Print Against War pozostaje w kontakcie z dziesiątkami firm, odpowiadając na ich potrzeby i przekazując ich prośby o pomoc. Dla większości z nich priorytetem jest utrzymanie działalności firmy i zapewnienie minimalnej płacy pracownikom i ich rodzinom. Nie mogąc polegać na zamówieniach krajowych i eksporcie do Rosji, ukraińskie drukarnie i producenci poszukują partnera w firmach europejskich, do których mogą dostarczać materiały drukowane po rozsądnych kosztach. Firmy te są gotowe realizować zlecone im zadania - problemem pozostaje natomiast kwestia logistyki.

Wśród ukraińskich drukarni potrzebujących wparcia znalazły się m.in.:

  • New Media to w 100% cyfrowa drukarnia i przetwórca etykiet. Jej właściciel, Wiktor Artyushchenko, poszukuje klientów i partnerów do dostarczania etykiet na roli i druków ozdobnych.
  • Wolf Print House - duża, nowoczesna drukarnia offsetowa, która może realizować duże nakłady. Jej założyciel, Igor Wolf, poszukuje zleceń, które pozwoliłyby uruchomić moce produkcyjne drukarni.
  • RBP Publishing - wydawca i drukarnia. Jej założyciel, Rostyslav Burlaka, poszukuje zleceń, aby zapewnić pracę swoim pracownikom.
  • SVM - drukarnia cyfrowa, działająca w sektorze B2B stacjonarnie i online, zajmująca się drukiem komercyjnym, opakowań i ekspozytorów. Jej współzałożyciel, Siergiej Mamonov, jest gotów rozszerzyć działalność poza granice Ukrainy.

 

Dołącz do Print Against War

Na stronie internetowej Print Against War można poznać historie i potrzeby ukraińskich drukarni. Organizacja będzie kontynuować prowadzone rozmowy i spotkania, aby dostarczać informacje o ich potrzebach. Z ich historiami można zapoznać się tutaj. Aby udzielić wsparcia, dołącz do globalnej społeczności Print Against War tutaj.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty