Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Budowa parku HEI-TECH

Na terenie zakładów Wiesloch-Walldorf znajduje się fabryka maszyn drukujących i głowna siedziba główna firmy Heidelberg, a także centrum demonstracyjne dla klientów zajmujących się drukiem komercyjnym i opakowaniowym oraz Centrum Innowacji.

© Heidelberger Druckmaschinen

Heidelberger Druckmaschinen sprzedał 80 000 powierzchni zakładów w Wiesloch-Walldorf firmie VGP Group. Rok temu producent sprzedał firmie VGP około 130 000 . Europejski deweloper przekształci nabytą powierzchnię w nowy park przemysłowo-handlowy. Obie firmy podpisały stosowną umowę kupna. Tereny należące do Heidelberga i VGP zostaną połączone w nowy park przemysłowy HEI-TECH, którego pierwsze działania budowlane mają zostać podjęte już w przyszłym roku. „Park przemysłowy jest kolejnym elementem naszej transformacji w firmę technologiczną. Ponadto, bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni w zakładach w Wiesloch-Walldorf pozwoli nam osiągnąć znaczne oszczędności” - skomentował Rainer Hundsdörfer, prezes firmy Heidelberg, który ustępuje ze stanowiska w kwietniu przyszłego roku. Projekt ten stanowi kolejny ważny krok w planowanej przez Heidelberg optymalizacji zakładu i struktury w Wiesloch-Walldorf, który zajmuje łączną powierzchnię około 840 000 .

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty