Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Zdalna redakcja w Bydgoszczy. Gazeta Wyborcza zrezygnowała z siedziby

ã Agora

Bydgoski oddział Gazety Wyborczej wyprowadził się ze swojej dotychczasowej siedziby.

 

Gazeta w Bydgoszczy zajmowała dwa pietra zabytkowej, secesyjnej kamienicy na ulicy Gdańskiej. Redakcja istniała w tym miejscu przez 28 lat. Od remontu w 2003 roku na szczycie kamienicy umieszczono szyld z logo Gazety Wyborczej. Od tamtego czasu był to charakterystyczny punkt w centrum Bydgoszczy. Agora wydawca Gazety Wyborczej stwierdziła, że utrzymywanie lokalu w centrum Bydgoszczy nie jest opłacalne. Szczególnie gdy wiele osób pracuje zdalnie. 

W ostatnich latach widoczne są zmiany i cięcia kosztów w Agorze. Na początku roku 2020 zakończono publikację regionalnych wydań codziennych poza piątkowymi Gazety Wyborczej między innymi w Bydgoszczy, Toruniu, Zielonej Górze, Częstochowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Szczecinie, Rzeszowie. W zamian postawiono na lokalne serwisy internetowe i cyfryzację mediów.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty