Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zdalna redakcja w Bydgoszczy. Gazeta Wyborcza zrezygnowała z siedziby

ã Agora

Bydgoski oddział Gazety Wyborczej wyprowadził się ze swojej dotychczasowej siedziby.

 

Gazeta w Bydgoszczy zajmowała dwa pietra zabytkowej, secesyjnej kamienicy na ulicy Gdańskiej. Redakcja istniała w tym miejscu przez 28 lat. Od remontu w 2003 roku na szczycie kamienicy umieszczono szyld z logo Gazety Wyborczej. Od tamtego czasu był to charakterystyczny punkt w centrum Bydgoszczy. Agora wydawca Gazety Wyborczej stwierdziła, że utrzymywanie lokalu w centrum Bydgoszczy nie jest opłacalne. Szczególnie gdy wiele osób pracuje zdalnie. 

W ostatnich latach widoczne są zmiany i cięcia kosztów w Agorze. Na początku roku 2020 zakończono publikację regionalnych wydań codziennych poza piątkowymi Gazety Wyborczej między innymi w Bydgoszczy, Toruniu, Zielonej Górze, Częstochowie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Szczecinie, Rzeszowie. W zamian postawiono na lokalne serwisy internetowe i cyfryzację mediów.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty