Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Xaar przejmuje FFEI

John Mills, dyrektor zarządzający firmy FFEI Limited.

© Xaar

Xaar sfinalizował przejęcie firmy FFEI Limited, będącej integratorem i producentem cyfrowych systemów druku. Transakcja ma na celu przyspieszyć realizację dotychczasowej strategii firmy i umożliwić producentowi uzyskanie dodatkowych możliwości w zakresie rozwiązań technologicznych zintegrowanych pionowo.

FFEI jest jednym z wiodących integratorów i producentów przemysłowych systemów cyfrowego druku atramentowego z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu integracją techniczną i projektami inżynieryjnymi. Innowacyjne i zaawansowane rozwiązania w zakresie obrazowania i produkcji printbarów umożliwiły firmie utworzenie kilku spółek joint venture ze światowymi liderami w dziedzinie cyfrowego druku atramentowego. Przejęcie FFEI wzmacnia możliwości i know-how firmy Xaar i pozwoli zapewnić bardziej kompleksowe rozwiązania dla rosnącej liczby klientów OEM i UDI (User Developer Integrator).
Dyrektor zarządzający firmy FFEI Limited Andy Cook i dyrekto finansowy Julian Payne pozostaną na swoich dotychczasowych stanowiskach i będą podlegać dyrektorowi zarządzającemu firmy Xaar, Johnowi Millsowi. Bob Wilson, dyrektor technologii w FFEI, dołączy do Xaar na wyższym stanowisku w dziale głowic drukujących, gdzie skupi się na dostarczaniu technologii dla klientów UDI firmy.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty