Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Nowoczesne uszlachetnianie

Drukarnia Totem.com.pl zainwestowała w nową generację maszyn Ricoh Pro C9200 dla usprawnienia procesów drukujących w swoim zakładzie.

Drukarnia Totem.com.pl zainstalowała dwie nowe maszyny drukujące Ricoh Pro C9200 na papier cięty, które zastąpiły dotychczas używane rozwiązania producenta Ricoh C9110. Zmiana urządzeń to, jak twierdzą producenci, uzupełnienie technologii atramentowej zakładu i krok w kierunku odświeżenia parku maszynowego, mającego na celu wprowadzenie bardziej nowoczesnych, wydajnych oraz ekologicznych rozwiązań.

Głównym powodem do wybrania rozwiązań producenta Ricoh była poszukiwana przez drukarnię wysoka jakość obrazowania i wysoka wydajność systemów. Równie ważna była także zdolność do szybkiego uszlachetniania wydruków. Dzięki wyposażeniu w tonery chemiczne maszyny umożliwiają laminowanie i lakierowanie wydruków zarówno na zimno, jak i na gorąco (także w technologii 3D Touch) od razu po druku. Dodatkową zaletą nowych systemów jest możliwość druku na szerokiej gamie surowców: offsetowych, kartonach warstwowych, powlekanych, teksturowanych i foliach od niskich do wysokich gramatur. Seria Pro C9200 charakteryzuje się także ulepszonym zadrukiem koloru czarnego i automatyzacją korekcji pasowania stron. Maszyny drukują z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę i obsługują podłoża o gramaturze do 450 gram na metr kwadratowy.

Drukarnia wykorzystuje nowe rozwiązania przede wszystkim do prac niskonakładowych przy druku wymagających okładek oraz obwolut.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty