Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Protesty w Iranie. Kara więzienia dla dziennikarek

© Woman in Journalism

Śmierć Mahsy Amini, po jej aresztowaniu przez policję moralności wywołała w 2022 roku w Iranie falę społecznych protestów. Dwie irańskie dziennikarki zostały ówcześnie aresztowane za relacjonowanie wydarzeń związanych ze śmiercią dziewczyny. Niedawno, rok po aresztowaniu, zapadł wyrok skazujący obie kobiety – irański rząd ukarał je karami więzienia.

 

Elaheh Mohammadi, reporterka portalu Ham Mihan została skazana na sześć lat więzienia za „kolaborację z USA, spisek wymierzony w bezpieczeństwo państwa i propagandę wrogą Islamskiej Republice (Iranu)”. Za te same „przestępstwa” fotoreporterka dziennika Szargh, Nilufar Hamedi, usłyszała wyrok siedmiu lat więzienia. Od śmierci Mahsy Amini minął już ponad rok. W rocznicę śmierci młodej Iranki władze starały się udaremnić próby uczczenia jej pamięci. Media państwowe poinformowały o aresztowaniach „kontrrewolucjonistów” i „terrorystów” w różnych miastach i dodały, że udaremniono spiski mające na celu wywołanie zamieszek. Grupa praw człowieka Hengaw poinformowała o ataku sił bezpieczeństwa, które otworzyły ogień w kurdyjskim mieście Mahabad, raniąc co najmniej jedną osobę. W mieście Kermanszah kilka demonstrujących osób zostało rannych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty