Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Heidelberg z nowym CEO

W zeszłym roku Heidelberg rada nadzorcza i zarząd Heidelberger Druckmaschinen podjęły decyzję o reorganizacji i dalszym usprawnieniu struktury zarządzania, redukując zarząd do zaledwie dwóch osób i wprowadził komitet wykonawczy. Od kwietnia 2022 roku stanowisko CEO firmy obejmie dr Ludwin Monz, a obowiązki CFO niezmiennie będzie wykonywał Marcus Wassenberg. Ze swojego stanowiska ustąpi Rainer Hundsdörfer (na zdjęciu).

© Heidelberger Druckmaschinen

Firma Heidelberger Druckmaschinen rozpocznie przyszły rok finansowy z nowym prezesem zarządu. Dotychczasowy CEO Rainer Hundsdörfer (65) ustąpi z zajmowanego stanowiska wraz z dniem 1 kwietnia 2022 roku. Jego następcą zostanie powołany przez radę nadzorczą firmy Heidelberg dr Ludwin Monz (58), który od ponad 25 lat pracuje w firmie Zeiss Group. Obecnie jest prezesem firmy Carl Zeiss Meditec.

 

Nadszedł czas, aby wszyscy w firmie Heidelberg odetchnęli z ulgą. W ostatnich tygodniach wielu zadawało sobie pytanie, kto zastąpi Rainera Hundsdörfera. Znalezienie odpowiedniego następcy nie było oczywiście łatwe. W ostatnich miesiącach przeprowadzono tam wywiady ze znanymi osobistościami. Gdyby Rainer Hundsdörfer pozostał w zarządzie, należałoby zmienić statut firmy dotyczący limitu wiekowego przy powoływaniu do zarządu. Ale do tego nie doszło... a na miejsce Rainera Hundsdörfera znaleziono następcę. Pięć miesięcy przed odejściem rada nadzorcza firmy Heidelberg podziękowała Rainerowi Hundsdörferowi za jego niezwykłe zaangażowanie na stanowisku prezesa zarządu firmy. „Rada Nadzorcza Heidelberga chciałaby podziękować Rainerowi Hundsdörferowi za jego niezwykłe zaangażowanie na stanowisku prezesa zarządu. Udało mu się skutecznie przeprowadzić spółkę przez kryzys COVID-19, jednocześnie wyznaczając kierunek dalszych strategicznych działań spółki, rozwój i tworzenie nowych biznesów, takich jak e-mobilność” - powiedział dr Martin Sonnenschein, przewodniczący rady nadzorczej.

Ostatnie lata były dla firmy Heidelberg sporym wyzwaniem. Udało nam się przeciwstawić pandemii i dokonać strategicznych zmian poprzez udaną transformację. Jestem dumny, że mogę b częścią rodziny Heidelberg. Życzę mojemu następcy Ludwinowi Monzowi dobrego startu w nowym roku finansowym i dalszych sukcesów” - mówi Rainer Hundsdörfer.

Rainer Hundsdörfer objął stanowisko prezesa zarządu pięć lat temu. Nadzorował restrukturyzację firmy Heidelberg, jej cyfrową transformację oraz liczne dezinwestycje, a także kroki podejmowane podczas kryzysu spowodowanego pandemią. Firma planuje także przedłużyć kontrakt menedżerski z Marcusem A. Wassenbergiem, dyrektorem finansowym i członkiem zarządu, który dołączył do firmy dwa lata temu. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, kontrakt zostanie przedłużony do 2027 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty