Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Szlachetnie z HP Metal Jet

Cyfrowe możliwości HP Metal Jet stanowią alternatywę dla klasycznego odlewania, która wymaga spalania wosków lub żywic oraz użycia gipsu (siarczanu wapnia) jako materiału odlewniczego, zawierającego wolną oddychającą krzemionkę, będąc tym samym bardziej zrównoważonym i mniej szkodliwym dla środowiska procesem produkcyjnym. 

© HP

Firmy HP i Legor podjęły współpracę w celu opracowania innowacyjnych materiałów z metali szlachetnych dla systemu HP Metal Jet. Legor to jeden z liderów na rynku obróbki metali oraz produkcji wysokiej klasy stopów, proszków i rozwiązań galwanicznych. To również pierwsza firma, która, z myślą o rynku biżuterii i akcesoriów modowych, wprowadziła specjalne materiały z metali szlachetnych stworzone do współpracy z platformą HP 3D metal binder jet platform. Współpraca HP i Legor będzie początkowo skoncentrowana na wsparciu produkcji funkcjonalnych akcesoriów ze stali nierdzewnej dla rynków jubilerskich i modowych. Jednocześnie firmy planują wdrożyć skrupulatny program badawczo-rozwojowy, aby sparametryzować i scharakteryzować proszki brązu i srebra, a ostatecznie proszki złota, stanowiące materiał rdzeniowy w sektorze metali szlachetnych. Obie firmy będą również pracować nad optymalizacją parametrów drukowania i spiekania nowych materiałów oraz efektów wykończenia powierzchni. Badania odbędą się w nowym centrum Legor 3DMetalHub w Bressanvido we Włoszech, które jest dedykowane przyspieszeniu wytwarzania addytywnego dla przemysłu produktów luksusowych. Jak podkreśla firma HP, prócz swobody projektowania, elastyczności produkcji i niższych kosztów rozwoju, HP Metal Jet oferuje klientom ekonomiczne wytwarzanie wysokiej jakości części metalowych na większą skalę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty