Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

DC-746 w formacie B2

Modułowa budowa pozwala na doposażenie obecnie pracujących maszyn DC-746 o podajnik arkuszy B2, gilotynę i taśmowy stół podający.

© Duplo

Firma Duplo zaprezentowała w pełni automatyczne, wielozadaniowe urządzenie do obróbki końcowej - Docucutter DC-746, po raz pierwszy zintegrowane z systemem DC-20 do pobierania, cięcia i podawania arkuszy w formacie B2. Według firmy Docucutter DC-746 to  najbardziej wydajne urządzenie wśród oferowanych przez firmę rozwiązań do bigowania, cięcia, perforacji i rozcinania. Sprawdza się jako wycinarka do wizytówek, piramidek, zaproszeń, folderów i wielu innych popularnych na rynku produktów. Cały system pracuje w jednej linii produkcyjnej. Podajnik podaje arkusze B2 do gilotyny, która rozcina je na mniejsze arkusze, te trafiają na taśmowy stół transportowy, a następnie są kierowane do multifiniszera DC-746. Tam następuje standardowa obróbka: cięcie wzdłużne, poprzeczne, bigowanie, perforacja całościowa i fragmentaryczna, w zależności od potrzeb. Jak podaje firma Duplo, taka konfiguracja systemu jest przeznaczona dla wydruków w formacie B2, szczególnie uszlachetnianych lakierem wybiórczym, w przypadku których cięcie na klasycznej gilotynie może być uciążliwe i niedokładne poprzez wypukłości w stosie złożonych arkuszy, powodując opóźnienia w produkcji. Dedykowana jest ona również automatycznej obróbce wydruków z maszyn cyfrowych w formacie B2. Obsłuży również standardowe formaty z maszyn cyfrowych SRA3, B3 i inne. System ten, zaprojektowany przez firmę Duplo w celu wyeliminowania złożonych procesów ręcznych, pozwala zautomatyzować proces produkcji, zwiększyć jej wydajność, a także umożliwić obsługę większej liczby zleceń, drukowanych na maszynach w formacie B2. W efekcie może również wygenerować oszczędność czasu i kosztów, dzięki wyeliminowaniu konieczności cięcia na gilotynie.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty