Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Podwyżki Fujifilm

Nowa opłata będzie obowiązywać od 2022 roku.

© Fujifilm

Firma Fujifilm zapowiedziała kolejną opłatę dodatkową w wysokości 0,46 euro za metr kwadratowy płyt aluminiowych do druku offsetowego, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku. „W ciągu kilku ostatnich miesięcy, oprócz wzrostu cen aluminium do niespotykanych wcześniej poziomów, problemem stały się również koszty energii. Ponadto, oprócz stale rosnących kosztów chemikaliów i materiałów opakowaniowych, wystąpiła też 250% podwyżka kosztów logistyki” - podano w komunikacie firmy Fujifilm.

Jak podkreśla producent, nowa opłata dodatkowa pozwoli firmie Fujifilm utrzymać ciągłość dostaw i zostanie zastosowana razem z wcześniej zapowiedzianą opłatą dodatkową.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty