Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Moc nowości od Horizon. Zautomatyzowane i połączone w sieć

iCE StitchLiner Mark IV łączy w jednym systemie wszystkie procesy, od kolacjonowania, bigowania, falcowania i zszywania zeszytowego po trójstronne przycinanie.
© Horizon

Horizon silnie zaznaczy swoją obecność na targach w Düsseldorfie. Na ponad 1600 metrach kwadratowych firma zaprezentuje przyszłościowe systemy wykańczania druku. Nacisk zostanie położony na w pełni zautomatyzowane systemy i kompleksowe przepływy pracy, uzupełnione o robotykę i inteligentne systemy transportowe w celu optymalizacji wydajności przepływów pracy.

Podczas ośmiu prezentacji na żywo dziennie odwiedzający stoisko Horizon będą mogli zapoznać się z łatwymi w obsłudze, w pełni zautomatyzowanymi systemami, które można płynnie zintegrować z sieciowymi liniami produkcyjnymi. Doskonale współgrają one zarówno z drukiem offsetowym, jak i cyfrowym. Łącznikiem jest tu zarówno oparta na chmurze usługa zarządzania przepływem pracy iCE LiNK, jak i ścisła współpraca Horizon z partnerami branżowymi.

Inteligentna produkcja książek

W obszarze perfekcyjnej oprawy zaprezentowane zostaną różne systemy do produkcji książek w trybie inline w krótkich i średnich nakładach. Zaprezentowane zostanie zarówno przetwarzanie z roli, jak i cięcie arkuszy, niektóre z bezpośrednim połączeniem z systemami druku cyfrowego. Przetwarzanie konwencjonalnych sygnatur będzie również wykorzystywane, zarówno do produkcji książek w miękkiej oprawie, jak i bloków książkowych do produkcji książek w twardej oprawie. Aby zademonstrować zautomatyzowane procesy inteligentnej fabryki, uprzednio złożone składki będą układane w stosy przez robota paletyzującego i transportowane przez AGV do dalszego przetwarzania. Cały proces odbędzie się bez ręcznej interwencji.

 

Automatyczna produkcja broszur

Wypróbowana i przetestowana linia StitchLiner firmy Horizon udowadnia, jak łatwa może być w pełni zautomatyzowana produkcja broszur. Odwiedzający targi mogą oczekiwać zmian zadań przy różnych grubościach broszur, stałej jakości i to bez czasu konfiguracji. Różne systemy podawania mogą być używane do przetwarzania zadrukowanych cyfrowo roli, a nawet konwencjonalnie zadrukowanych arkuszy.

Dalsze atrakcje

System jest w pełni zautomatyzowany. Uprzednio złożone sygnatury są układane w stos przez ramię robota, a następnie transportowane przez AGV do dalszego przetwarzania.
© Horizon

Oprócz interesujących nowych funkcji dla istniejących systemów, nowe produkty takie jak perfekcyjna bindownica i system broszurowania będą również świętować swoją światową premierę na targach drupa. Wszystkie prezentowane maszyny będą również połączone w sieć za pośrednictwem iCE LiNK. Oprócz monitorowania stanu produkcji każdej maszyny w czasie rzeczywistym, oparta na chmurze usługa przepływu pracy umożliwia również zarządzanie konserwacją zapobiegawczą i wysyłanie danych zadań do maszyny. Aby zapewnić płynny przepływ pracy od przygotowania druku do wykańczania, Horizon utrzymuje bliskie partnerstwo ze wszystkimi znanymi specjalistami w zakresie przepływu pracy i oprogramowania.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty