Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Srebrne wyróżnienie

„Srebrny Medal jest świadectwem wysiłku, jaki włożyliśmy w budowanie wiodącej roli w dziedzinie zrównoważonych praktyk biznesowych. Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, jednocześnie wciąż dążąc do coraz większego zrównoważonego rozwoju w naszych działaniach” - podkreśla Alina Marm, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju i gospodarki obiegowej w firmie Siegwerk.

© EcoVadis

Firma Siegwerk, jeden z wiodących dostawców farb drukarskich i powłok do zastosowań w produkcji opakowań i etykiet, otrzymała Srebrny Medal EcoVadis we wszystkich jednostkach biznesowych i regionach. Wynik firmy Siegwerk plasuje ją w pierwszej piętnastce firm produkujących farby, lakiery i podobne pokrycia do druku. Stawia to firmę Siegwerk na czołowej pozycji w zakresie zrównoważonych praktyk i rozwiązań biznesowych w branży. Metodologia EcoVadis opiera się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju, w tym Global Reporting Initiative, United Nations Global Compact oraz ISO2600. Ocena EcoVadis wykazała wysokie wyniki firmy w zakresie ochrony środowiska, co wynika z prowadzonej strategii zarządzania w zakresie zrównoważonego rozwoju firmy, celów w zakresie redukcji emisji oraz rozwiązań opracowanych i sprzedawanych z myślą o tworzeniu opakowań zgodnych z zasadami gospodarki obiegowej. Srebrny medal odzwierciedla ambicje, jakie firma stawia sobie w swojej inicjatywie zrównoważonego rozwoju HorizonNow na rok 2025. Do 2025 roku ma zostać osiągniętych siedem celów, w tym m.in. neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla oraz oferowanie produktów i usług umożliwiających stosowanie opakowań zgodnych z zasadami gospodarki obiegowej. Inicjatywa HorizonNow jest zgodna z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty