Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

SureColor P20500 od Epson. Wielki format w super jakości

Maszyna drukująca SC-P20500

© Epson

Firma Epson wprowadza na rynek nową wielkoformatową maszynę drukującą SureColor P20500, która jest następcą modelu P20000. Tym sam producent zwiększa swoją obecność na rynku wśród wysokiej jakości maszyn do druku fotograficznego i Fine Art.

Maszyna drukująca SC-P20500 o szerokości 64 cali oferuje jeszcze większą wydajność i jakość druku w porównaniu z poprzednim modelem, co sprawia, że jest bardzo atrakcyjna dla wszystkich profesjonalnych fotografów, laboratoriów fotograficznych, dostawców usług fotograficznych i firm poszukujących wysokiej jakości wydruków wielkoformatowych. Nowa maszyna zostanie zaprezentowana szerokiej publiczności na targach drupa. Urządzenie będzie dostępne u wszystkich autoryzowanych partnerów handlowych firmy Epson od sierpnia 2024 roku.

 

Dbałość o szczegóły

Model SC-P20500 jest wyposażony w 12-kolorowy system atramentów, w tym pomarańczowy, zielony i fioletowy, a także opcjonalny tryb Black Enhance Overcoat, który zapewnia lepszy kontrast, gradację kolorów i redukcję brązowienia na błyszczących nośnikach. Pomimo dodatkowych kolorów Epson SC-P20500 oferuje podobną szybkość drukowania (8-pasmowy, do 19,2 m², co rozwiązanie SC-P20000. Duże pojemniki z atramentem o pojemności 1,6 litra zmniejszają częstotliwość wymiany atramentu o około połowę w porównaniu z poprzednim modelem. Nowe rozwiązanie jest wyposażone w tę samą głowicę drukującą Epson PrecisionCore MicroTFP, co model SC-P9500, dzięki czemu zapewnia wysoką jakość druku bez uszczerbku dla jakości obrazu. Wysoka niezawodność maszyny drukującej SC-P20500 wynika z szeregu funkcji, takich jak technologia weryfikacji dysz (NVT), która wykrywa zatkane dysze, odpowiednio dostosowuje proces drukowania i zapobiega błędom. Dzięki ochronie przed kurzem głowicy drukującej i nośników oraz możliwości bezwrzecionowego ładowania nośników maszyna jest bardzo przyjazna dla użytkownika. Intuicyjne menu na 4,3-calowym ekranie dotykowym jeszcze bardziej upraszcza pracę.


Zrównoważone podejście
Urządzenie SC-P20500 z funkcją automatycznego szyfrowania (format: AES-256) umożliwia łatwe przechowywanie danych i sterowanie nimi za pomocą ekranu dotykowego drukarki i/lub programu Epson WebConfig, a także umożliwia korzystanie z dysków SSD o pojemności prawie 1 TB. Model SC-P20500 jest zgodny z normą EnergyStar v3.1 i jest wykonany w (do) 30 procentach z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Co więcej, pojemniki z atramentem o pojemności 1,6 litra zmniejszają zużycie tworzyw sztucznych na litr atramentu o około 90 procent w porównaniu z wkładami (na podstawie oceny firmy Epson; wartość ta może się różnić w zależności od zastosowania). Urządzenie SC-P20500 jest łatwe w konfiguracji, a zakup dodatkowego oprogramowania RIP nie jest konieczny dzięki dołączonemu do maszyny oprogramowaniu RIP Epson Edge Print Pro. Z kolei program Epson Media Installer można łatwo pobrać ze strony internetowej firmy Epson, aby ułatwić obsługę multimediów. Mechanizm Adobe Embedded Print Engine jest zawarty w opcjonalnym module Adobe PS do maszyny drukującej. Poprawia on odtwarzalność plików PDF i przyspiesza przetwarzanie danych poprzez RIP.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty