Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Co za tempo!

Data publikacji: grudzień 2010

 

Nowa linia do oprawy zeszytowej Tempo 220 Müller Martini, oferująca prędkość 22 tys. taktów/godz., przyciąga uwagę ze względu na swoją elastyczność i bogate możliwości rozbudowy. Dodatkowe atuty tego systemu to energooszczędna konstrukcja oraz wysoka wydajność uzyskiwana m.in. dzięki stałemu monitoringowi procesu produkcyjnego.

 
© Müller Martini

Modułowa konstrukcja systemu Tempo 220 przekłada się na wysoką elastyczność i duże możliwości rozbudowy, pozwalając na realizacje unikalnych i atrakcyjnych produktów poligraficznych o wysokim stopniu wykończenia.

Nowa technika zastosowana w taśmowcu Tempo 220 umożliwia generowanie niższych kosztów przetwarzania produktu i dystrybucji energii. W urządzeniu tym procesy nakładania produktu i dostawy sprężonego powietrza są automatycznie wyłączane z chwilą zatrzymania maszyny oraz wznawiane w momencie jej ponownego uruchomienia. Co więcej, sprężone powietrze jest dystrybuowane z centralnego punktu urządzenia wyłącznie do tych samonakładaków, które znajdują się w użyciu. Dzięki zastosowaniu dwóch oddzielnych obwodów dostarczających powietrze do strefy łańcucha zbierającego i samonakładaków, jego nadmuch może zostać uruchamiany w trybie „na żądanie” w odpowiednim miejscu maszyny.

 

Narządzanie na żądanie

W taśmowcu Tempo 220 znalazł zastosowanie w pełni zautomatyzowany system nastawy Amrys (Automatic Make Ready System), pozwalający na szybkie i automatyczne wprowadzanie parametrów zlecenia dla dokonania nastawy samonakładaka, agregatu szyjącego, trójnoża i urządzenia odbierającego (stackera). Poszczególne elementy linii są ustawiane zgodnie z wymaganym formatem i synchronizowane ze sobą, co sprawia, że cały taśmowiec jest nastawiany i przygotowywany do produkcji w możliwie najkrótszym czasie.

Na jeszcze większą prostotę systemu pod względem nastawy i obsługi wpływa intuicyjny ekran dotykowy i lokalne jednostki umożliwiające obsługę urządzenia z jego różnych punktów. Aby osiągnąć maksymalną wydajność w możliwie najkrótszym czasie, korekta ustawień urządzenia może odbywać się podczas jego pracy, w trybie on-the-fly. W dowolnym momencie operator może skorzystać z funkcji optymalizacji, która analizuje bieżący cykl produkcyjny i pozwala w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w nowym systemie. Format produktu może być mierzony za pomocą specjalnego urządzenia do pomiaru składek, a jego wyniki – przesyłane do programu asystującego przy ustawianiu parametrów produkcyjnych za pomocą jednego przycisku.

 
© Müller Martini

Poszczególne elementy linii są ustawiane zgodnie z wymaganym formatem i synchronizowane ze sobą, co sprawia, że cały taśmowiec jest nastawiany i przygotowywany do produkcji w możliwie najkrótszym czasie.

Wąski, czyli szybszy

Z myślą o niezawodnej, realizowanej z prędkością 22 tys. cykli/godz. produkcji magazynów, broszur i katalogów, linia Tempo 220 została wyposażona w wąski łańcuch zbierający. Jego profil poprawia stabilność składek podczas transportu. Co więcej, rolki przyspieszające ruch składek w kierunku zgodnym z ruchem łańcucha zbierającego – zainstalowane w samonakładaku – sprawiają, że cała linia szybciej osiąga optymalną prędkość produkcyjną.

Modułowa konstrukcja systemu przekłada się z kolei na wysoką elastyczność i – jak twierdzi producent – niemal nieograniczone możliwości rozbudowy, pozwalając na realizacje unikalnych i atrakcyjnych produktów poligraficznych o wysokim stopniu wykończenia. Elastyczne rozwiązania w zakresie wkładkowania, adresowania, paletyzacji i oprawy selektywnej mogą zostać zintegrowane w ramach jednego systemu. Dodatkową funkcjonalność – dodawanie kart do gotowych produktów – zapewnia mobilny aplikator, instalowany w dowolnym miejscu pomiędzy samonakładakami składek.

 
Monitoring i serwis

Wszechstronny system monitorowania procesu produkcyjnego staje się kluczowym czynnikiem, gdy mówimy o osiągnięciu wysokiej wydajności netto. Dzięki niemu – jak zapewnia producent – linia Tempo 220 oferuje najwyższą jakość zszywania i kompletność finalnego produktu przy znacznej redukcji generowanych odpadów. Urządzenie może być też włączone w cyfrowy workflow za pomocą stworzonego przez Müller Martini systemu Connex. Wchodzący w jego skład nowy moduł noszący nazwę „Connex Information System” zapisuje bieżące dane produkcyjne a następnie wyświetla je na monitorze komputera PC, ekranie wielkoformatowym bądź też przesyła na wyższy poziom systemu.

Nowy pakiet usług serwisowych oferowanych przez Müller Martini pod nazwą MMRemote ma w założeniach producenta zapewnić najwyższą niezawodność jego urządzeń. Również w przypadku taśmowca Tempo 220 firma wprowadziła możliwość zdalnej diagnostyki, która pozwala na redukcję kosztów związanych z ewentualnymi czasami przestoju, konserwacją i serwisowaniem maszyn. Jak zapewnia Müller Martini, posiadając bezpośrednie łącze internetowe z firmą, użytkownicy jej rozwiązań mogą w nagłych przypadkach zredukować czas przestoju nawet o 50 proc.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty