Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Zamknięcie fabryki Chapelle

 

Firma UPM oferuje wsparcie pracownikom w celu złagodzenia skutków spowodowanych zwolnieniami w związku z zamknięciem fabryki.

Firma UPM ogłosiła zamknięcie zakładu produkcji papieru gazetowego Chapelle w Grand-Couronne we Francji. Zgodnie z francuskim ustawodawstwem, konsultacje z przedstawicielami pracowników zostały zakończone 15 czerwca 2020 roku i zostały ostatecznie zatwierdzone przez francuskie władze 15 lipca 2020 roku.

Zamknięcie zakładu spowoduje utratę pracy 228 osób. Oprócz tego wraz z zamknięciem zdolność produkcyjna papieru gazetowego firmy zmniejszy się łącznie o 240 000 ton.

„Po ogłoszeniu przez UPM zamiaru sprzedaży zakładu Chapelle we wrześniu, rozpoczęliśmy aktywny proces sprzedaży i od tego czasu prowadzimy rozmowy z zainteresowanymi stronami. Nie otrzymaliśmy jednak wiążących ofert od potencjalnych nabywców. W związku z tym zdecydowaliśmy się na zamknięcie fabryki, jednocześnie współpracując z przedstawicielami pracowników. ”- mówi Anu Ahola, starszy wiceprezes ds. wiadomości i handlu detalicznego w UPM Communication Papers.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty