Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zamknięcie fabryki Chapelle

 

Firma UPM oferuje wsparcie pracownikom w celu złagodzenia skutków spowodowanych zwolnieniami w związku z zamknięciem fabryki.

Firma UPM ogłosiła zamknięcie zakładu produkcji papieru gazetowego Chapelle w Grand-Couronne we Francji. Zgodnie z francuskim ustawodawstwem, konsultacje z przedstawicielami pracowników zostały zakończone 15 czerwca 2020 roku i zostały ostatecznie zatwierdzone przez francuskie władze 15 lipca 2020 roku.

Zamknięcie zakładu spowoduje utratę pracy 228 osób. Oprócz tego wraz z zamknięciem zdolność produkcyjna papieru gazetowego firmy zmniejszy się łącznie o 240 000 ton.

„Po ogłoszeniu przez UPM zamiaru sprzedaży zakładu Chapelle we wrześniu, rozpoczęliśmy aktywny proces sprzedaży i od tego czasu prowadzimy rozmowy z zainteresowanymi stronami. Nie otrzymaliśmy jednak wiążących ofert od potencjalnych nabywców. W związku z tym zdecydowaliśmy się na zamknięcie fabryki, jednocześnie współpracując z przedstawicielami pracowników. ”- mówi Anu Ahola, starszy wiceprezes ds. wiadomości i handlu detalicznego w UPM Communication Papers.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty