Zamknięcie fabryki Chapelle

 

Firma UPM oferuje wsparcie pracownikom w celu złagodzenia skutków spowodowanych zwolnieniami w związku z zamknięciem fabryki.

Firma UPM ogłosiła zamknięcie zakładu produkcji papieru gazetowego Chapelle w Grand-Couronne we Francji. Zgodnie z francuskim ustawodawstwem, konsultacje z przedstawicielami pracowników zostały zakończone 15 czerwca 2020 roku i zostały ostatecznie zatwierdzone przez francuskie władze 15 lipca 2020 roku.

Zamknięcie zakładu spowoduje utratę pracy 228 osób. Oprócz tego wraz z zamknięciem zdolność produkcyjna papieru gazetowego firmy zmniejszy się łącznie o 240 000 ton.

„Po ogłoszeniu przez UPM zamiaru sprzedaży zakładu Chapelle we wrześniu, rozpoczęliśmy aktywny proces sprzedaży i od tego czasu prowadzimy rozmowy z zainteresowanymi stronami. Nie otrzymaliśmy jednak wiążących ofert od potencjalnych nabywców. W związku z tym zdecydowaliśmy się na zamknięcie fabryki, jednocześnie współpracując z przedstawicielami pracowników. ”- mówi Anu Ahola, starszy wiceprezes ds. wiadomości i handlu detalicznego w UPM Communication Papers.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty