Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Szybka zmiana miejsc

Data publikacji: wrzesień 2011

 

Rolowa offsetowa maszyna drukująca VSOP (Variable Sleeve Offset Printing) firmy Müller Martini nadaje się do druku opakowań, etykiet i zadruku kartonu. Jej zaletą jest zastosowana w urządzeniu technologia sleeve, która pozwala na łatwą i szybką zmianę formatu druku bez konieczności wymiany kompletnych modułów drukujących. Jest to opłacalne rozwiązanie, zwłaszcza przy często zmieniających się długościach serii.

© Müller Martini

W zespole drukującym VSOP cylinder płytowy oraz cylinder obciągu gumowego zostały pomyślane jako poręczne sleeve’y, które dzięki ich niewielkiej wadze można z łatwością wymienić ręcznie.

W zespole drukującym VSOP cylinder płytowy oraz cylinder obciągu gumowego zostały pomyślane jako poręczne sleeve’y, które dzięki ich niewielkiej wadze można z łatwością wymienić ręcznie. Zmiana zlecenia i formatu zajmuje zaledwie kilka minut. Każdą oś sleeve’ów wyposażono w indywidualny serwonapęd, co sprawia, że wymiana kół zębatych nie jest konieczna. Maksymalną wydajność maszyny można osiągnąć dzięki przygotowaniu zlecenia podczas pracy maszyny lub offline. Przezbrojenie urządzenia jest wspomagane przez system szybkiego przestawiania z automatycznym ustawianiem wstępnym, a parametry dla danego zlecenie można przechowywać w elektronicznej bazie danych, co pozwala na przywołanie ustawień, gdy nakład ma zostać powtórzony.

Indywidualne napędy sleeve’ów pozwalają na zmianę długości druku do zdefiniowanego zakresu, co pozostaje bez wpływu na jakość druku. Prędkość cylindra dociskowego można regulować osobno dla każdego zespołu drukującego. Dzięki temu nawet wymagające podłoża, jak aluminium, cienkie folie lub grube kartony można zadrukowywać z dużą dokładnością. Maszyna offsetowa VSOP posiada ponadto system regulacji temperatury wałków rozcierających. Wydajne zespoły farbowe pozwalają z kolei na uzyskanie dobrej reprodukcji barw, co bez wątpienia jest kartą przetargową urządzenia Müller Martini.

 
Lubi się łączyć

Maszyna rolowa VSOP jeszcze bardziej zwiększa swoje możliwości dzięki bezproblemowej integracji z innymi systemami drukującymi i introligatorskimi. VSOP można połączyć w linii zarówno z maszynami do druku fleksograficznego, jak i sitodruku czy systemami cyfrowymi. Urządzenie Müller Martini można również uzupełnić o laminatory, maszyny sztancujące i foliarki. W zależności od potrzeb użytkownika VSOP można skonfigurować tak, aby urządzenie było zdolne do realizacji specyficznych zleceń. Przykładem jest moduł utwardzania UV, który znajduje zastosowanie w druku opakowań, zwłaszcza dla sektora spożywczego.

 
Potrafi konkurować

W druku na maszynie VSOP wykorzystywane są offsetowe formy drukowe – stosunkowo tanie w porównaniu z technologią flekso czy wklęsłodrukiem. Wykres, opracowany na podstawie badań przeprowadzonych w całej Europie przez niezależny Instytut Eurografica Systemplanungs, prezentuje całościowe koszty zadruku i wykończenia 25 tys. m2 folii opakowaniowej. W badaniu porównano cztery maszyny fleksograficzne i wklęsłodrukowe o różnej budowie oraz maszyny drukujące Müller Martini w konfiguracji hybrydowej – połączone inline z systemami fleksograficznymi i wklęsłodrukowymi. Wykres wyraźnie pokazuje, że znaczną część kosztów druku w przypadku maszyn fleksograficznych i wklęsłodrukowych stanowią formy drukowe. Na tym tle VSOP wypada bardzo korzystnie. Od wprowadzenia maszyny na rynek upłynęło siedem lat. W tym czasie na całym świecie zainstalowano 80 modeli tego urządzenia. Dziesięciu użytkowników zdecydowało się na zakup drugiego lub trzeciego systemu VSOP tego samego typu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty