Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Pierwsza Rapida 106 w Polsce

Firma Top-Pol unowocześniła swój park maszynowy, inwestując w sztancę rotacyjną Rapida RDC 106 dla zwiększenia wydajności produkcji etykiet IML.

Drukarnia Top-Pol w Zbrosławicach jako pierwsza firma w Polsce zainwestowała w sztancę rotacyjną Rapida RDC 106 od Koenig & Bauer. Nowa maszyna została zakupiona w ramach projektu offsetowego druku innowacyjnych etykiet IML, który został dofinansowany z Unii Europejskiej. Inwestycja ma zagwarantować stabilność produkcji przy dużych prędkościach cięcia i skróceniu czasu narządzania.

„Etykiety IML szybko stały się naszym flagowym produktem i stanowią obecnie 70-80 procent naszej produkcji. Innym kluczowym obszarem jest produkcja wieczek i pokrywek z PE, PS lub PP do opakowań z tworzyw sztucznych, na przykład do opakowań na jogurty”. Głównymi klientami producenta są firmy branży spożywczej i budowlanej.

Zgodnie z wymaganiami firmy Top-Pol, dotyczącymi wysokich prędkości produkcji oraz szybkiego narządzania, maksymalna wydajność urządzenia Rapida RDC 106 to 15 000 arkuszy na godzinę. Maszyna umożliwia sztancowanie podłoży o grubości od 0,03 do 0,6 mm. Została także wyposażona w takie komponenty jak DriveTronic, system prowadzenia arkuszy Venturi, systemy uniwersalnych łapek i wykładanie z systemem AirTronic.
Jedną z kluczowych funkcji maszyny jest automatyczna regulacja nacisku sztancowania, którą można ustawić dla każdej strony  Ciśnienie można ustawić oddzielnie dla każdej strony cylindra z dokładnością do 1 µm. Natomiast szybkie i beznarzędziowe zmiany form wraz z procesem „kliknij i wytnij”, umożliwiają bardzo krótkie czasy narządzania - zaledwie 5 minut w przypadku powtarzalnych zadań. „Nasi klienci z branży spożywczej i innych branż oczekują etykiet najwyższej jakości. Dlatego stosowane przez nas rozwiązania muszą odpowiadać najwyższym standardom przy jak najlepszej wydajności produkcji. Najnowsza inwestycja w Rapidę RDC 106 z nawiązką spełnia te oczekiwania, które stają się coraz bardziej wymagające ze względu na zmiany na rynku i upodobania konsumentów. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, która również wpłynęła na wielkość naszych zamówień ”- komentuje Marcel Topolski, współwłaściciel firmy Top-Pol.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty