Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Stora Enso dzierżawi Veitsiluoto. Od papieru do tekstyliów

Realizowana wiele lat produkcja celulozy i papieru w Veitsiluoto została zakończona w sierpniu 2021 roku. Stora Enso pracuje nad różnymi możliwościami biznesowymi dla jej zakładów.

Ó Stora Enso

Stora Enso wydzierżawiła dawną halę produkcyjną zakładów papierniczych Veitsiluoto firmie Infinited Fiber Company, działającej na rynku technologii tekstylnych. W miejscu wydzierżawionej hali powstanie fabryka wytwarzającą regenerowane włókna tekstylne z odpadów tkaninowych. Planowana inwestycja wyniesie 400 milionów euro i uwzględnia ok. 270 nowych stanowisk pracy dla osób zatrudnionych w zakładach Veitsiluoto. Stworzona przez firmę Infinited Fiber technologia pozwala na przetworzenie bogatych w bawełnę odpadów tekstylnych w wysokiej jakości włókna tekstylne. W czerwcu firma Stora Enso sprzedała dział ciepłowniczy zakładów Veitsiluoto firmie Nevel, dostawcy rozwiązań infrastruktury przemysłowej i komunalnej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty