Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Stora Enso dzierżawi Veitsiluoto. Od papieru do tekstyliów

Realizowana wiele lat produkcja celulozy i papieru w Veitsiluoto została zakończona w sierpniu 2021 roku. Stora Enso pracuje nad różnymi możliwościami biznesowymi dla jej zakładów.

Ó Stora Enso

Stora Enso wydzierżawiła dawną halę produkcyjną zakładów papierniczych Veitsiluoto firmie Infinited Fiber Company, działającej na rynku technologii tekstylnych. W miejscu wydzierżawionej hali powstanie fabryka wytwarzającą regenerowane włókna tekstylne z odpadów tkaninowych. Planowana inwestycja wyniesie 400 milionów euro i uwzględnia ok. 270 nowych stanowisk pracy dla osób zatrudnionych w zakładach Veitsiluoto. Stworzona przez firmę Infinited Fiber technologia pozwala na przetworzenie bogatych w bawełnę odpadów tekstylnych w wysokiej jakości włókna tekstylne. W czerwcu firma Stora Enso sprzedała dział ciepłowniczy zakładów Veitsiluoto firmie Nevel, dostawcy rozwiązań infrastruktury przemysłowej i komunalnej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty