Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Papier termiczny w sztuce. Nietypowe zastosowanie Blue4est

© Koehler Paper

Papier termiczny Blue4est jest najczęściej używany w rolkach kasowych lub jako papierowy materiał etykietowy dla nowej generacji etykiet przyjaznych środowisku. Znany artysta Jean Coulon znalazł jednak zupełnie nowe, innowacyjne zastosowanie dla tego materiału i wykorzystał go do stworzenia sztuki.

 

Jean Coulon przyznał, że papier termiczny jest bardzo innowacyjnym materiałem pełnym potencjału twórczego. Eksperymentując z różnymi technikami przetwarzania i narzędziami, umożliwia on podkreślenie kontrastu między czernią a bielą, którego intensywność można porównać do rysunku węglem drzewnym lub kaligrafii. Jean Coulon odkrył papier termiczny Blue4est jako idealne medium dla swojej sztuki przez przypadek. „Odkryłem niebieski papier termiczny Koehler Paper w postaci paragonu z supermarketu i byłem nim zarówno zafascynowany, jak i zainspirowany. To niezwykły papier, który oferuje zupełnie inne możliwości niż biały papier termiczny. Oprócz tego, że jest kompatybilny z wcześniej wypróbowanymi i przetestowanymi technikami, fizyczna reakcja Blue4est, która jest wytwarzana przez tarcie, umożliwia otrzymanie całej gamy odcieni szarości o różnej intensywności” skomentował artysta. Wiele prac Jeana Coulona dotyczy miejsca człowieka w zmieniającym się świecie i symboliki życia. Papier termiczny, który przekształca się pod wpływem ciepła, działa w doskonałej symbiozie z pracami artysty, nawiązując do cyklu życia z jego ciągłą ewolucją i metamorfozami.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty