Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Certyfikat Fogra PSD. Seria Canon imagePRESS

Canon imagePRESS_V1350

© Canon

Arkuszowe, kolorowe systemy tonerowe Canon imagePRESS V900, V1000 i V1350 uzyskały certyfikat Fogra1 PSD (ProcessStandard Digital), co można uznać za kamień milowy w całej historii ich dystrybucji. Od momentu uruchomienia sprzedaży w regionie EMEA w roku 2022 zainstalowanych zostało już ponad 2400 maszyn z tej serii.

Maszyna imagePRESS V900 została zainstalowana ponad 1600 razy, imagePRESS V1000 ponad 660 razy, a wprowadzony na rynek w maju 2023 roku system imagePRESS V1350 doczekał się już ponad 120 instalacji. Maszyna imagePRESS V1000 uzyskała certyfikat Fogra już w sierpniu 2022 roku. Ostatnio również urządzenia Canon imagePRESS V1350 i V900 uzyskały ten certyfikat. ”Cieszymy się, że seria imagePRESS V uzyskała certyfikat Fogra. Nie mamy wątpliwości, że drukarnie komercyjne, dostawcy urządzeń do druku na potrzeby własne, a także działy marketingu mogą skorzystać z jasno określonych standardów i wsparcia, jakie oznacza właśnie ten certyfikat" skomentowała Jennifer Kolloczek, EMEA Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe. Serię imagePRESS V i inne urządzenia Canon z certyfikatem Fogra będzie można zobaczyć na żywo podczas targów drupa 2024.


Sprawdzona jakość

Urządzenia V1350 i V900 z serii imagePRESS uzyskały najwyższe możliwe wyniki w kategorii Print Quality Class, otrzymując ocenę A przyznawaną za precyzję i spójność kolorów. W opinii Fogra spójność druku, rozdzielczość i jakość finalnych produktów są zgodne ze standardami organizacji. Wysoka jakość uzyskanych wydruków jest możliwa dzięki zastosowaniu serwera Canon PRISMAsync, jak i serwerów imagePRESS opartych na technologii Fiery.

ImagePRESS V900 zapewnia jakość i elastyczność druku. Popularność tej maszyny wynika z faktu, że dzięki jednemu kompaktowemu urządzeniu klient może drukować szeroką gamę aplikacji. Dostępne są trzy różne warianty (V900, V800 i V700) z różnymi prędkościami druku (odpowiednio 90 str./min, 80 str./min i 70 str./min formatu A4) Model został zaprojektowany z myślą o często zmieniających się potrzebach środowisk produkcyjnych, zapewnia uzyskiwanie jednolitego druku wysokiej jakości, wszechstronność i możliwość stosowania szerokiej gamy podłoży. Z kolei imagePRESS V1350 jest dobrym wyborem z gwarancją wysokiej produktywności. Flagowy model, zapewniający wysoką wydajność i maksymalną prędkość 135 str/min, jest przeznaczony do wysokonakładowej produkcji wysokiej jakości wydruków, takich jak m.in.: broszury, ulotki, wysokiej jakości przesyłki direct mailing, a nawet spersonalizowane opakowania. „W przeciwieństwie do innych, rozwiniętych technologii, kolorowy druk cyfrowy ma jeszcze wiele możliwości rozwoju. Naszym zdaniem, to właśnie Canon jest marką, która w niego najbardziej inwestuje, wprowadzając znaczące ulepszenia w każdej nowej generacji urządzeń tej serii. Od czasu pierwszych testów imagePRESS V1350 dokonał się znaczny postęp w porównaniu z poprzednimi modelami" powiedział Enrico Lui, właściciel włoskiej drukarni E. Lui Tipografia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty