Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Współpraca Ricoh i Flora Digital. Okno na nowe możliwości

© Ricoh Europe

Ricoh Europe sformalizowało swoje relacje z Flora Digital, czołowym producentem płaskich i wielkoformatowych atramentowych maszyn drukujących. Firmy podpisały strategiczną umowę partnerską na region EMEA. Koncentruje się ona na rozszerzaniu i dywersyfikacji portfolio produktów Ricoh Europe o wysoce responsywne i efektywne rozwiązania wielkoformatowe dla branży graficznej, dekoracji wnętrz i rynków przemysłowych.

 

Współpraca będzie oparta na technologii Ricoh, a prace nad pierwszym uzupełnieniem portfela już trwają. Kompaktowy, hybrydowy ploter płaski będzie zasilany przez technologię głowicy drukującej Ricoh, oprogramowanie ColorGATE RIP i profile ICC. Rozwiązanie wdrożone w ramach nowej współpracy będzie w stanie obsługiwać sztywne i elastyczne nośniki o szerokości do dwóch metrów na zróżnicowanych podłożach, od banerów PCV po winyle i sztywne płyty. Technologia silnika liniowego zapewni niezmiennie wysoką jakość i wydajność druku.

Nowe systemy opracowane wspólnie przez Ricoh i Flora Digital dołączą do dotychczasowego portfolio ploterów oferowanych przez Ricoh.

„W związku z pozytywnymi opiniami i zamówieniami na produkty Ricoh z serii Flatbed UV oraz stałym zapotrzebowaniem rynku na urządzenia hybrydowe UV do zastosowań w znakowaniu i grafice, chcieliśmy zbadać, w jaki sposób technologia Ricoh może być połączona z doświadczeniem produkcyjnym firmy Flora Digital. Wszystko to w celu stworzenia elastycznych, wszechstronnych rozwiązań spełniających dzisiejsze wymagania rynku i aktualne potrzeby klientów. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszej oferty o systemy, które łączą wiedzę techniczną i doświadczenie obu stron, aby wspierać klientów w rozwoju ich możliwości druku wielkoformatowego” powiedział Eef de Ridder, wiceprezes Graphic Communications Group w Ricoh Europe. Wsparcie będzie zapewnione przez profesjonalną sieć sprzedaży i serwisu Ricoh w regionie EMEA.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty