Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowy showroom. Xeikon na Printing Expo Online

© Xeikon

Po sukcesie salonu Wall Deco firma Xeikon zdecydowała się otworzyć druki salon pokazowy w wirtualnej przestrzeni wystawowej Printing Expo Online. W nowym salonie firma zdecydowała się pokazać trzy maszyny drukujące (SX30000, CX500 i SX20000), a także zaprezentować przepływ pracy Xeikon X-800 oraz rozwiązania i usługi Xeikon (XSS).

 

Dyrektor segmentu rynku Xeikon - Graphic Arts, Dimitri Van Gaever, podkreślił zadowolenie firmy ze współpracy z zespołem na Printing Expo Online przy produkcji salonu Wall Deco, który został otwarty na Printing Expo Online ponad rok temu. Pozytywny oddźwięk tej inwestycji i szerokie wykorzystanie salonu przez zespoły sprzedaży na całym świecie, skłonił firmę do dalszych inwestycji, aby pokazać odwiedzającym PSP nowe i sprawdzone opcje firmy Xeikon dla sektora reklamy cyfrowej i druku książki.

 

Maszyna drukująca SX20000

SX20000 to najnowszy, wszechstronny dodatek do rodziny cyfrowych maszyn drukujących Xeikon zapewniający szereg wyjątkowych korzyści. SX20000 to druga maszyna do druku dwustronnego na rynku, oparta na technologii SIRIUS firmy Xeikon. Stanowi doskonałą propozycję dla drukarń poszukujących ekonomicznej maszyny, która zapewni im doskonałą jakość obrazu, doskonałe pasowanie od przodu do tyłu i wyjątkową kontrolę jakości kolorów. Dzięki dużej elastyczności zastosowań rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w przypadku drukarń specjalizujących się w druku wysokiej jakości książek jak i przesyłkach reklamowych, oznakowaniach w handlu detalicznym, drukach zabezpieczających i ogólnych zastosowaniach związanych z drukiem komercyjnym.

 

Przełomowe rozwiązanie SX30000

Maszyna drukująca SX30000 jest również zbudowana w oparciu o technologię SIRIUS i zapewnia szereg korzyści. Model SX30000 jest ukierunkowany przede wszystkim na druk wysokiej jakości, zwykle charakteryzujący się dużym nasyceniem kolorów na papierze wysokiej jakości w połączeniu z najwyższymi wymaganiami jakościowymi. Może to dotyczyć segmentu drukowania książek lub wysokiej jakości przesyłek bezpośrednich, ale ze względu na wszechstronność technologii maszyna sprawdzi się również w przypadku druku materiałów do sprzedaży detalicznej i oznakowań, drukowania zabezpieczeń i innych ogólnych druków komercyjnych.

 

Wyświetlacz cyfrowy CX500

Wyświetlacz cyfrowy Xeikon CX500 obejmuje szeroki zakres zastosowań (m.in.: etykiety, kartony, kubki papierowe i dekoracje ścienne) w konfiguracji z roli na rolę lub z roli na arkusz. Jakość druku odpowiada drukowi offsetowemu i flekso, a tonery są bezwonne i odporne na światło słoneczne, wodę i migrację (bezpieczne dla żywności). Wyświetlacz można połączyć z aplikacjami w chmurze, a dodatkowym ułatwieniem jest interfejs zarówno człowiek-maszyna, jak i maszyna-maszyna.

 

Rozwiązanie Xeikon X-800 Workflow
Najnowsza generacja Xeikon X-800 Digital Front-End jest wynikiem ciągłych ulepszeń i innowacji opartych na bezpośrednich opiniach najbardziej wymagających klientów Xeikon. X-800 umożliwia akceptację różnych formatów plików i radzi sobie z wymagającymi zadaniami drukowania zmiennych danych przy znamionowej prędkości obrotowej silnika. X-800 jest intuicyjny w obsłudze, umożliwiając wdrożenie elastycznego i w pełni zautomatyzowanego przepływu pracy w dowolnym środowisku produkcyjnym. Jest to maszyna modułowa dzięki czemu bezproblemowo integruje się z istniejącym sprzętem, a jej skalowalność pozwala na produkcję zmiennych danych w wysokiej jakości.


Xeikon Solutions & Services

W salonie Xeikon na Printing Expo Online prezentowane są również rozwiązania Xeikon Solutions & Services (XSS) oraz Xeikon Performance Services. Usługi Xeikon Color Services zostały stworzone, aby zoptymalizować cyfrowe rozwiązania kolorystyczne i wyróżniać się w produkcji i reprodukcji kolorów. Ostatecznie jednak zarządzanie kolorami przekłada się na większą jakość produkcji. Xeikon Performance Services to zestaw narzędzi i usług do zbierania danych z maszyn drukujących Xeikon, ale także innych danych z hali produkcyjnej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty