Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Wyjątkowa siła druku

Jedną z wielu nagród otrzymała firma Sakawa Printing za swój niezwykły kalendarz Japanese Fishes Calendar.

Fespa ogłosiła tegorocznych zwycięzców konkursu Fespa Awards dla rozwiązań branży druku oraz komunikacji wizualnej.W tym roku do 18 kategorii konkursu zgłosili się uczestnicy z 27 krajów na całym świecie.

Oprócz dotychczasowych kategorii pojawiły się również cztery nowe, związane m. in. z wrappingiem, opakowaniami z papieru i tektury oraz opakowaniami z tworzyw sztucznych.

Listę zwycięzców ogłoszono podczas ceremonii online, zastępującej galę wręczenia nagród na żywo, która miała mieć miejsce podczas targów Global Print Expo w Madrycie.

Spośród zgłoszeń edycji 2020 jurorzy wybrali dwa, które szczególnie wyróżniały się spośród pozostałych. Był to projekt Christiana M. Waltera “New York de Sergio García Sánchez” w kategorii “Serigraphy and Fine Art” oraz firma The Look za nadruk z rolki na rolkę na tekstyliach “Anoc World Beach Games”. Nagrodę „People’s Choice Awards” wygrała firma Sakawa Printing za kalendarz Japanese Fishes Calendar z kategorii “Creative Special Effect - Paper, Board and Plastics”. Tegoroczną innowacją okazał się nadruk 3D na butelce piwa  firmy Haas Die Werbemanufaktur w kategorii „Direct Printing on Three-Dimensional Products”. Wyjątkową nagrodą była także nagroda Young Star 2020 dla najmłodszych działających w branży druku. Otrzymał ją Instytut Technologii Drukowania PVG Maharashtra z Indii za pracę “Save Tigers Before They are Silenced Forever”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty