Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Prepress i software

Energooszczędna technologia.ALITE od adphos

Dzięki opracowanej przez firmę adphos nowej technologii aLITE (Advanced Light Initiated Thermal Emission) możliwy jest energooszczędny i całkowicie wolny od CO2 druk uszlachetnień na bazie wody na foliach PVC.

więcej »

Partnerstwo strategiczne Xaar. Idealne rozwiązanie

Xaar ogłosił strategiczne partnerstwo z Codpad, specjalistą w zakresie maszyn do kodowania i znakowania atramentowego. Współpraca została ogłoszona podczas targów SWOP Packaging World Expo 2023 w Szanghaju, podczas których Codpad zaprezentował najnowszą maszynę do znakowania atramentowego UV w wysokiej rozdzielczości, wyposażoną w głowicę drukującą Xaar Irix.

więcej »

Ashai Kasei wyróżniony. Inowacyjne płyty flexo

Ashai Kasei zostało wyróżnione prestiżową nagrodą CI Flexo Tech Technical Innovation Award za opracowanie płyt fleksograficznych o obniżonej zawartości rozpuszczalnika AFPTM-R.

więcej »

Maksymalne bezpieczeństwo i jakość. Nowy projekt płyty testowej

Firma Prati cąłkowicie przeprojektowała płytę testową Jupiter, wchodzącą w skład Tavolo di Controllo Wide Modular (TCWM). Łączy ona w sobie teraz maksymalne bezpieczeństwo i jakość z pełną modułowością, umożliwiając kontrolę i likwidację błędów wśród etykiet i opakowań giętkich.

 

więcej »

Esko i X-Rite na Labelexpo. Współpraca zwiększająca wydajność

Firmy Esko i X-Rite Pantone udowadniają, że rozbudowany ekosystem złożony ze zautomatyzowanego przebiegu pracy, zarządzania kolorami, produkcji płyt fleksograficznych, druku cyfrowego i narzędzi kontroli druku może zapewnić stałą efektywność i przyspieszyć rozwój biznesu.

 

więcej »

Asahi Photoproducts na Labelexpo. Solvent Zero

Asahi Photoproducts (spółka zależna Asahi Kasei) na targach Labelexpo Europe zaprezentuje szczegółowo w jaki sposób firmy mogą przejść z płyt mytych rozpuszczalnikiem na płyty myte wodą i zrealizować program Solvent Zero. Podczas wydarzenia pokazane zostaną płyty fleksograficzne do mycia wodą i o niskiej zawartości rozpuszczalników, a także zupełnie nowa jednostka do recyklingu.

więcej »

Multiclick od In2flexo. Automatyczne czyszczenie

In2flexo zaprezentowała najnowszą maszynę Multiclick - automatyczne urządzenie do czyszczenia płyt drukarskich, przeznaczone na rynek tektury falistej. Umożliwia ono czyszczenie płyt bez konieczności interwencji operatora, zapewniając optymalny wynik przy zmniejszonym zużyciu detergentu i wody. Utrzymywanie często używanych płyt drukarskich w czystości pozwala uniknąć awarii maszyny.

 

więcej »

Technologie zwiększające wydajność. Xaar unowocześnia swoje jednostki

Ekologia i zrównoważony rozwój stopniowo zyskują w przemyśle coraz wyższy priorytet. Poprzez inwestycję w modernizację pomieszczeń czystych w swoich jednostkach producent głowic drukujących Xaar zadbał o wyższą wydajność energetyczną i efektywność produkcji.

więcej »

Oprogramowanie dla poligrafii. Enfocus na Hunkeler Innovationdays

Podczas Hunkeler Innovationdays firma Enfocus połączy siły z dostawcą usług Impressed, aby zaprezentować swój pakiet najnowocześniejszych rozwiązań automatyzacji, w tym rozwiązania Switch i PitStop.

 

więcej »

ThermoFlexX 30 od Xsys. Dehn usprawnia produkcję

Niemiecka firma Dehn zdigitalizowała proces naświetlania, instalując Xsys ThermoFlexX 30 do produkcji płyt tampodrukowych. W swojej produkcji Dehn wykorzystuje wiele rodzajów technologii drukowania aby tworzyć komponenty dla szerokiej gamy urządzeń i systemów. Posiadanie własnych urządzeń drukarskich nie tylko przyspiesza produkcję i kontroluje koszty, ale także poprawia identyfikowalność łańcucha dostaw i ułatwia bardzo szybkie wprowadzanie zmian w projekcie produktu.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty