Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Komori H-UV L (LED)

Jak twierdzi Ron Baartman, kierownik techniczny w NPN Drukkers, nowa maszyna okazała się odpowiednim rozwiązaniem dla dużych, kolorowych wydruków o wysokim nasyceniu.

© NPN Drukkers

Holenderska drukarnia NPN Drukkers zakupiła nową, offsetową maszynę drukującą w technologii H-UV L LED. Firma zdecydowała się na rozwiązanie z portfolio Komori - Lithrone G40. Jak podkreślają przedstawiciele drukarni, wybierając Komori jako nowego dostawcę oraz decydując się na technologię H-UV L (LED), Drukkers podniosła poprzeczkę w jakości druku.

 

Drukarnia NPN Drukkers z siedzibą na południu Holandii oferuje druk wysokiej jakości dla sektora komunikacji, marketingu i opakowań. Obecnie firma silnie rozwija swoją działalność w obszarze foto-książki i katalogów drukowanych dla klientów z branży mody, wzornictwa, architektury i wystroju wnętrz, a także dla muzeów, fotografów i artystów. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na bardziej kreatywne projekty, mocniejsze kolory i użycie bardziej przyjemnego w dotyku, często niepowlekanego papieru, firma postanowiła zainwestować w nową maszynę drukującą, która spełni obecne wymagania rynku.

 

Technologia H-UV LED

Według Rona Baartmana, zalety suszenia H-UV L (LED) z łatwością przewyższają wady. Choć farby dedykowane tej technologii są droższe i wymagają od operatorów więcej precyzji, to rozruch i przygotowanie do procesu drukowania zajmuje o wiele mniej czasu. Ponadto, maszyna nie wymaga instalacji systemu suszenia z wykorzystaniem proszku na wykładaniu. Zadrukowane arkusze są suche w momencie opuszczania maszyny i mogą być natychmiast poddane dalszej obróbce. Lithrone G40 utrwala farby od razu, bez odparowywania rozpuszczalników i wchłaniania farby w papier. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania ozonu, a emisja dwutlenku węgla zostaje zredukowana. Co jest równie ważne, urządzenie najważniejsze zużywa znacznie mniej energii. Farba wysycha na powierzchni arkusza, dzięki temu obraz jest znacznie ostrzejszy, kolory bardziej intensywne, a kontrasty silniejsze.

Szybkie utrwalanie atramentu pozwala na natychmiastowe drukowanie odwrotnej strony papieru, jak również na produkcję wyższych stosów papieru bez ryzyka odstawania lub uszkodzenia drukowanych obrazów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty