Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Koenig & Bauer. Niezależność od gazociągu

Koenig & Bauer dąży do długotrwałej niezależności od paliw kopalnych i do samowystarczalności w dobie niepewnej sytuacji na rynku energetycznym.

W obliczu zagrożenia niedoborem gazu firma Koenig & Bauer intensywnie pracuje nad zdobyciem niezależności od gazociągu.

Gaz techniczny do produkcji może zostać całkowicie zastąpiony do końca lipca 2022 roku. Od 1 września 2022 w dużych zakładach produkcji zaopatrzenie w energię cieplną zostanie zmodyfikowane. Poprzez dostosowanie infrastruktury od początku sezonu grzewczego gaz z rurociągu zostanie zastąpiony przez mieszankę energii składającą się z LPG, oleju opałowego i sieci ciepłowniczej. W przypadku ograniczonych dostaw gazu nie można wykluczyć nieprzewidzianych wahań w sieci elektroenergetycznej. Koenig & Bauer zakupił mobilne systemy zasilania awaryjnego (NEA) o wysokiej wydajności, które będą wykorzystywane w razie potrzeby. W ten sposób produkcja została zabezpieczona w możliwie najwyższym stopniu we wszystkich europejskich zakładach, nawet po ewentualnym wstrzymaniu dostaw gazu z Rosji.

Firma pracowała nad pomysłem zrównoważonych źródeł energii jeszcze przed czasem trudnej sytuacji w zakresie dostaw gazu. Nadrzędnym celem jest długoterminowa niezależność od paliw kopalnych i maksymalna samowystarczalność. Zgodnie z myślą o osiągnięciu zrównoważonego rozwoju Koenig & Bauer postawił sobie za cel odporność na przyszłe wahania na rynku energetycznym.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty