Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Koenig & Bauer. Niezależność od gazociągu

Koenig & Bauer dąży do długotrwałej niezależności od paliw kopalnych i do samowystarczalności w dobie niepewnej sytuacji na rynku energetycznym.

W obliczu zagrożenia niedoborem gazu firma Koenig & Bauer intensywnie pracuje nad zdobyciem niezależności od gazociągu.

Gaz techniczny do produkcji może zostać całkowicie zastąpiony do końca lipca 2022 roku. Od 1 września 2022 w dużych zakładach produkcji zaopatrzenie w energię cieplną zostanie zmodyfikowane. Poprzez dostosowanie infrastruktury od początku sezonu grzewczego gaz z rurociągu zostanie zastąpiony przez mieszankę energii składającą się z LPG, oleju opałowego i sieci ciepłowniczej. W przypadku ograniczonych dostaw gazu nie można wykluczyć nieprzewidzianych wahań w sieci elektroenergetycznej. Koenig & Bauer zakupił mobilne systemy zasilania awaryjnego (NEA) o wysokiej wydajności, które będą wykorzystywane w razie potrzeby. W ten sposób produkcja została zabezpieczona w możliwie najwyższym stopniu we wszystkich europejskich zakładach, nawet po ewentualnym wstrzymaniu dostaw gazu z Rosji.

Firma pracowała nad pomysłem zrównoważonych źródeł energii jeszcze przed czasem trudnej sytuacji w zakresie dostaw gazu. Nadrzędnym celem jest długoterminowa niezależność od paliw kopalnych i maksymalna samowystarczalność. Zgodnie z myślą o osiągnięciu zrównoważonego rozwoju Koenig & Bauer postawił sobie za cel odporność na przyszłe wahania na rynku energetycznym.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty