Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Tysiące wydruków dziennie

Dzięki nowej inwestycji w maszynę 600i Pro od Duplo drukarnia Chroma zoptymalizowała swoją produkcję katalogów.

Drukarnia Chroma zainwestowała w nowy system broszujący od Duplo – cyfrową maszynę 600i Pro z podajnikiem DSF-6000. Firma poszukiwała rozwiązania, które pozwoli jej na zróżnicowanie swojej oferty poprzez większy wybór obsługi zleceń, optymalizując przy tym proces ich realizacji, co udało się osiągnąć z nową inwestycją.

Firma Chroma, mogąca pochwalić się 20-letnim doświadczeniem w branży, od 2009 roku świadczy usługi druku przez Internet. Jest jedną z największych firm poligraficznych w Polsce, codziennie realizując około 2000 zleceń. Jej portfolio wypełnia szeroka gama produktów, od ulotek, plakatów czy katalogów, po kalendarze  i wizytówki. W swojej ofercie posiada także wiele rodzajów uszlachetnień w postaci złoceń, srebrzeń, folii typu soft skin oraz lakierów UV o wysokim stopniu połysku oraz lakierów typu drop off.

Wybór maszyny nie był przypadkowy – firma korzystała już z usług innego rozwiązania od Duplo, które sprawdziło się w parku maszynowym drukarni. Jedną z korzyści, jakie zaoferowała inwestycja w maszynę 600i Pro, była przede wszystkim optymalizacja procesu produkcji katalogów drukowanych cyfrowo w niskich nakładach. Dzięki temu Chroma mogła odciążyć inne maszyny, które obsługiwały te produkty. Dała ona również możliwość wyboru urządzenia szyjącego katalogi ze względu na technikę i nakład. Dodatkowo zautomatyzowane rozwiązanie jest proste w obsłudze, a przezbrojenie urządzenia nie wymaga czasochłonnej pracy operatorów. To pozwala firmie na znaczną oszczędność czasu i efektywniejszą realizację zleceń. Po usprawnieniu procesów produkcyjnych z nową maszyną od Duplo, drukarnia jest w stanie produkować tysiące wydruków dziennie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty