Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Grupa Mayr-Melnhof. Sprzedaż rosyjskich zakładów

© Mayr-Melnhof

Globalny producent tektury i opakowań składanych Grupa Mayr-Melnhof (MM), sprzedał dwa zakłady produkcyjne w Rosji lokalnemu inwestorowi Granelle.
Cena sprzedaży obu zakładów zlokalizowanych w St. Petersburgu i Pskowie wyniosła około 134 mln euro. W 2021 roku około 9% skumulowanej EBITDA Grupy zostało wygenerowane w Rosji i na Ukrainie, a oba sprzedane zakłady wygenerowały łączną sprzedaż w wysokości około 124 milionów euro. Oczekuje się, że transakcja będzie miała neutralny wpływ na wyniki Grupy MM. Grupa w dalszym ciągu utrzymuje zakład na Ukrainie produkujący opakowania do artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty