Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

O NAS

Profil magazynu PRINT & PUBLISHING

Historia firmy
Wydawnictwo PRINT & PUBLISHING zostało założone w 1990 r. w Austrii przez Michaela Seidla i Rudolfa Messera. W momencie powstania firmy głównym celem założycieli było dorównanie w ciągu najbliższych 5 lat najważniejszym wydawnictwom profesjonalnym w tym segmencie rynku.


1990 r.
Początkiem szybko rozszerzającej się ekspansji wydawnictwa było założenie PRINT & PUBLISHING Austria Verlagsges. GmbH w 1990 r. z siedzibą w Wiedniu oraz w połowie tego roku PRINT & PUBLISHING Kiado kft. na Węgrzech. We wrześniu 1990 r. światło dzienne ujrzało pierwsze wydanie PRINT & PUBLISHING, które było zarazem pierwszym wydaniem mutacji węgierskiej. Wydanie to zostało przedstawienie czytelnikom i wystawcom na targach Hungaroprint. Decyzja o ekspansji w kierunku krajów socjalistycznych, a szczególnie Republiki Węgier podyktowana była względami historycznymi oraz polityczno-gospodarczymi.
Rok 1990 był dla wielu przedsiębiorstw przełomowy, ponieważ zostały otwarte granice wielu krajów z byłego bloku socjalistycznego (takich jak Republika Węgier, Republika Czech, Rzeczpospolita Polska). To zaś dało możliwość wielu zachodnim przedsiębiorstwom z wielu różnych branż wejście na nowe rynki. Początkowo wejście i zaistnienie na tych rynkach nie było łatwe. „Szok wolności” w wielu krajach reformowanych nie był łatwy do przezwyciężenia. Przede wszystkim do czasu określenia przez nie odpowiednich koncepcji restrukturyzacji potencjału wytwórczego i przedsiębiorstw państwowych, umocnienia waluty, przyrostu inwestycji i zwiększenia rezerw finansowych. Założenie wydawnictwa PRINT & PUBLISHING, wydającego profesjonalną prasę przypadło na okres – okres wielkich przemian, prywatyzacji i przechodzenia z gospodarki planowej do gospodarki rynkowej.


1991 r.
W lutym 1991 r. ukazało się pierwsze wydanie austriackie, którego wprowadzenie na rynek poprzedzone było licznymi listami promocyjnymi.

 

1992 r.
Na początku roku utworzono kolejną firmę w Czechach i Słowacji z siedzibą w Pradze PRINT & PUBLISHING sprol. s.r.o. Pierwsze wydanie PRINT & PUBLISHING mutacji czeskiej i słowackiej ukazało się z okazji targów Embax Print w Brnie, na których to odbyła się podobna prezentacja magazynu i całej firmy w celu wprowadzenia nowego produktu na rynek. Jesienią tego też roku utworzono wydawnictwo PRINT & PUBLISHING A.O. w Rosji z siedzibą w St. Petersburgu. Pierwsze wydanie rosyjskie wydano krótko przed najważniejszymi i największymi targami w Rosji Polygraphbumash.

 

1993 r.
W styczniu 1993 r. założono wydawnictwo PRINT & PUBLISHING Sp. z o.o. w Polsce z siedzibą w Warszawie. Natomiast prezentacja pierwszego polskiego wydania odbyła się na targach Poligrafia w Poznaniu.

 

1994 r.
W wyniku dynamicznego rozwoju firm we wszystkich krajach i tak intensywnej ekspansji w 1993 r. założono PRINT & PUBLISHING INTERNATIONAL GmbH z siedzibą w Wiedniu, sprawujący kompleksową międzynarodową koordynację redakcyjną, sprzedaży, reprezentacji, kontroli, promocji i marketingu nad wszystkimi krajami, w których ukazuje się magazyn. Wraz z utworzeniem międzynarodowej koordynacji PRINT & PUBLISHING INTERNATIONAL GmbH jeszcze w tym samym roku PRINT & PUBLISHING został organizatorem pierwszego i jedynego w Austrii kongresu i targów poligraficznych pod nazwą PRINT & PUBLISHING, które do dziś odbywają się w Wiedniu. Międzynarodowa koordynacja PRINT & PUBLISHING INTERNATIONAL sprawuje nie tylko opiekę i kontrolę nad wszystkimi krajami, ale poprzez aktywny udział w największych imprezach targowych i kongresach reprezentuje również magazyn na zewnątrz. Ma to na celu zaprezentowanie firmy, nawiązanie nowych kontaktów, pozyskanie nowych klientów i czytelników oraz poinformowanie czytelnika o najnowszych trendach i nurtach w branży.

 

1995 r.
W maju 1995 r. odbyła się pierwsza światowa prezentacja wszystkich krajów PRINT & PUBLISHING na największych targach świata w Düsseldorfie DRUPA 95`. W grudniu ukazało się pierwsze wydanie PRINT & PUBLISHING Serbia (po raz pierwszy w historii PRINT & PUBLISHING udzielono licencji na tytuł), którego premiera odbywa się na targach Graf Print oraz pierwsze wydanie PRINT & PUBLISHING India, które swą premierę odbywa na targach Print Pack w New Dehli.

 

1996 r.
W lutym, w kooperacji z jednym z największych indyjskich wydawnictw w Chinach - China Print Today powstało pierwsze wydanie PRINT & PUBLISHING China, które wprowadzono na rynek podczas targów CHINA PRINT w Pekinie. W marcu drugi raz odbywa się kongres i targi branżowe organizowane przez PRINT & PUBLISHING w Wiedniu. We wrześniu wprowadzono nowy tytuł PRINT & PACKAGING skierowany do przemysłu opakowaniowego. W październiku PRINT & PUBLISHING Austria przejął magazyn KOMPAK zorientowany na przemysł opakowaniowy.

 

1997 r.
W marcu wprowadzono na rynek nowy tytułu DIGIT@L MEDIA dla mediów cyfrowych.

 

1999 r.
We wrześniu ukazał się nowy tytuł PACKAGING.
Cel jaki sobie postawili założyciele do zrealizowania w ciągu pięciu lat, został osiągnięty. Wydawnictwo PRINT & PUBLISHING stało się jednym z najbardziej znanych pism w branży. Obecnie ugruntowuje swoją pozycję na poszczególnych rynkach i przygotowuje się do dalszej ekspansji.

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty