Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Xeikon pokaże technologię Sirius. Produkcja książek wysokiej klasy

© Xeikon

W ciągu ostatnich dwóch dekad technologia cyfrowa na nowo zdefiniowała rynek druku książek dzięki rozwiązaniom, które pozwalają na opłacalną produkcję krótkich i średnich nakładów na żądanie. Rozwiązanie Sirius od Xeikon wyznacza drogę w produkcji wysokiej klasy książek w technologii cyfrowej dzięki wyjątkowej jakości i elastyczności formatu.

 

Wraz z wprowadzeniem technologii suchego tonera Sirius w 2020 roku, zastosowanej w pełnokolorowych, dwustronnych maszynach drukujących z podajnikiem rolowym Xeikon SX30000 i Xeikon SX20000, drukarnie na całym świecie czerpią korzyści z tego przełomowego rozwiązania. Podczas Hunkeler Innovationdays firma Xeikon po raz pierwszy zaprezentuje publicznie możliwości rozwiązania Sirius pokazując proces produkcyjny maszyny drukującej Xeikon SX30000.

Xeikon SX30000

Najbardziej produktywny z rodziny Sirius, flagowy model Xeikon SX30000 może dostarczyć do 2545 wydrukowanych w pełnym kolorze arkuszy B2 na godzinę (404 strony A4 na minutę) przy niższych kosztach konfiguracji niż konwencjonalne technologie. Obsługując najszerszą gamę podłoży w tej kategorii, maszyna drukuje na papierach niepowlekanych, jedwabistych, błyszczących lub matowych papierach powlekanych cyfrowo oraz standardowych papierach offsetowych o gramaturze do 350 g/m2. Model model Xeikon SX30000 znajduje zastosowanie w druku książek (w tym okładek, obwolut i fotoksiążek), ale także w druku poczty bezpośredniej, dokumentów zabezpieczonych i ogólnym druku komercyjnym. Oprócz możliwości drukowania w trybie dwustronnym o bardzo dużym pokryciu i rozdzielczości 1200 dpi docenić należy również trwałość powstających w procesie materiałów. Suchy toner jest produkowany w zakładzie zasilanym w 100% zieloną energią, nie emituje lotnych związków organicznych, zużycie energii jest niskie, a powstałe wydruki można utylizować w standardowych strumieniach recyklingowych.

Bogata oferta wystawowa
Odwiedzający stoisko Xeikon podczas Hunkeler Innovationdays będą również mogli zapoznać się z drukującą maszyną rolową Xeikon SX20000, która jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem umożliwiającym wdrożenie technologii Sirius do produkcji poligraficznej. Za pomocą ekranu dotykowego goście będą mieli także sposobność wizyty w wirtualnym salonie wystawowym Xeikon na Printing Expo Online. Inne prezentowane podczas wydarzenia aplikacje dotyczyć będą rozwiązań dla komunikacji marketingowej, punktów sprzedaży, druku specjalistycznego i dekoracji wnętrz.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty