Kalendarium

25-27.04.2023 · LogiMat, Stuttgart

04-10.05.2023 · InterPack, Düsseldorf

23-26.05.2023 · Fespa, Monachium

05-07.09.2023 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

11-14.09.2023 · Labelexpo, Bruksela

Fujifilm inwestuje w nową fabrykę

Budując nową fabrykę dyspersji w Stanach Zjednoczonych, firma zapewni ciągłość produkcji najwyższej jakości wyrobów i wzmocni globalne zdolności produkcyjne, aby zaspokoić przyszłe potrzeby rosnącego rynku przemysłowego druku inkjetowego.

© Fujifilm

Firma Fujifilm Imaging Colorants, spółka zależna Fujifilm, wybuduje nowy zakład produkcyjny dyspersji pigmentowych, tj. barwników do atramentów pigmentowych na bazie wody, przeznaczonych do druku inkjetowego. Budowa rozpocznie się w kwietniu 2021 roku, a jej zakończenie zaplanowano na 2022 rok. Inwestycja związana z budową wyniesie około 19 milionów dolarów.

Jak podkreśla producent, technologia druku inkjetowego jest w stanie zapewnić szybki, wszechstronny druk zmiennych danych w małych i dużych nakładach. Poza drukiem komercyjnym i wydawniczym, zastosowania druku inkjetowego obejmują także takie dziedziny przemysłowe, jak druk opakowań. W szczególności istnieje rosnąca potrzeba wykorzystania wodnych atramentów pigmentowych do druku inkjetowego, które mają niski wpływ na środowisko oraz potencjał do spełnienia wymogów bezpieczeństwa opakowań żywności. Obecnie zakład FFIC w Stanach Zjednoczonych wytwarza atramenty wodne do druku inkjetowego. Dodając nowy zakład produkujący dyspersje pigmentowe (główny barwnik w wodnych atramentach pigmentowych do druku inkjetowego), będzie w stanie wytwarzać spójne, pełnowartościowe wodne atramenty pigmentowe do druku inkjetowego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty