Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Długofalowa inwestycja

Na zdjęciu Karolina Miller-Czech, CEO drukarni KRM oraz Jarosław Krasnodębski, Industrial Printing Key Account Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions.

© Konica Minolta

Drukarnia KRM zainwestowała w maszynę drukującą Konica Minolta AccurioJet KM-1e. Firma zajmuje się drukiem magazynów, książek, podręczników szkolnych i przewodników a także posiada szeroką ofertę usług dla branży reklamowo-produkcyjnej, obejmującą produkcję opakowań, broszur, katalogów i oznakowania w technologii cyfrowej oraz offsetowej. Drukarnia podjęła decyzję o inwestycji w AccurioJet KM-1e biorąc pod uwagę długofalowe koszty działalności oraz poszukując cyfrowego rozwiązania drukującego do formatu B2+. Dzięki AccurioJet KM-1e firma wyeliminowała także wiele pośrednich procesów produkcji, co pozwoliło jej na szybszą realizację zleceń.

„Standardowe zlecenia, które dotąd wymagały przygotowania kilkuset płyt bezprocesowych i nadmiarowych arkuszy, czasu na wyschnięcie, falcowania, zbierania, klejenia i pracy kilku osób, dziś są realizowane w jeden dzień i angażują jedną osobę obsługującą urządzenie. Możliwości są ogromne, możemy być o wiele bardziej elastyczni, a w dłuższej perspektywie to oszczędność” - podkreśla Karolina Miller-Czech, CEO drukarni KRM.

Cyfrowa maszyna wyposażona w kilka opatentowanych technologii, m.in. Dot Freeze czy system druku atramentowego LED utwardzanego promieniami UV, zapewnia wydajność do

Wśród produktów oferowanych przez KRM znaleźć można magazyny premium, wydawnictwa kulinarne czy lifestylowe publikacje, w produkcji których dużą rolę odgrywa estetyka i indywidualne podejście do klienta.

© Konica Minolta

3000 arkuszy na godzinę przy wysokiej jakości druku. Ponadto pozwala drukować na rozmaitych podłożach o zróżnicowanej grubości i w dużym formacie, np. na tworzywach sztucznych, folii transparentnej, papierze ozdobnym, polipropylenie czy płótnie.

Jak podkreśla Jarosław Krasnodębski, Industrial Printing Key Account Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions, dzięki instalacji nowej maszyny drukarnia może oferować niepowtarzalne produkty premium, jednocześnie znacznie ograniczając negatywny wpływ na środowisko naturalne - połączenie wielu innowacyjnych funkcji w AccurioJet KM-1e oznacza zmniejszenie ilości odpadów produkcyjnych, niższe zużycie energii, wody i chemikaliów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty