Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Odnawialnie w Kirkniemi

W fabryce Kirkniemi w Finlandii odbywa się produkcja papierów powlekanych do druku offsetowego, przeznaczonego do tworzenia katalogów, broszur i różnego rodzaju drukowanych publikacji.

© Sappi

Firma Sappi podpisała umowę na dużą inwestycję w energię odnawialną w fabryce Kirkniemi, która znajduje się w Lohja w Finlandii i gdzie odbywa się produkcja powlekanych papierów z gamy Galerie przeznaczonych do druku offsetowego. Zakład produkcyjny obejmuje trzy maszyny papiernicze i ma roczną zdolność produkcyjną wynoszącą 750 000 ton, przy czym ponad 90% produkcji fabryki jest przeznaczone na eksport. Oprócz tego w zakładzie produkowane jest 300 tysięcy ton rocznie bielonej masy celulozowej. Projekt o wartości ponad 10 mln euro będzie stanowił znaczący wkład w realizację proekologicznej strategii firmy, w tym redukcji emisji dwutlenku węgla. Kirkniemi jest jednym z ostatnich zakładów wykorzystujących węgiel jako część swojego zapotrzebowania na energię. Jak podkreśla firma, dzięki nowej inwestycji emisja gazów cieplarnianych zostanie zredukowana o 90%, co odpowiada 230 000 ton dwutlenku węgla rocznie. Projekt ma zostać ukończony na początku 2023 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty