Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

ThermoFlexX, nyloflex i nyloprint droższe

Jak podkreśla firma, rosnące koszty związane z dostawą surowców oraz energii elektrycznej i gazu spowodowały, że wzrost cen jest nieunikniony.

© XSYS

Firma XSYS wprowadza dopłatę w wysokości 6% dla produktów nyloflex i 4% dla produktów nyloprint. Wprowadzone dopłaty mają zrekompensować wysokie koszty związane z cenami surowców, energii, logistyki i transportu oraz samego kosztu produkcji. Podwyżki będą dotyczyć wszystkich zamówień złożonych od dnia 15 kwietnia 2022 roku. Producent wprowadza również podwyżki cen w wysokości 10-15% na produkty z serii ThermoFlexX, w tym również części zamiennych i usług serwisowych. Jak podkreśla firma, wydarzenia ostatnich miesięcy, w tym niedobory i wzrosty cen surowców oraz wzrosty cen energii zwiększyły presję inflacyjną, co miało znaczący wpływ na wzrost kosztów produkcji urządzeń XSYS. Koszty materiałów wzrosły o 10-20% już w 2021 roku i nic nie wskazuje na to, aby miały się poprawić w roku 2022.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty