Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Fujifilm w Europie. Acuity Prime Hybrid

© Fujifilm

Po prezentacji technologii na targach FESPA 2023 oraz udanych testach beta w Wielkiej Brytanii, Fujifilm ogłosiło komercyjną dostępność Acuity Prime Hybrid w Europie. Zaprojektowany z myślą o wartości, wydajności, łatwości obsługi i zwrocie z inwestycji, Acuity Prime Hybrid opiera się na niezwykłym sukcesie Acuity Prime, wprowadzając jednocześnie zwiększoną elastyczność dzięki możliwości łatwej obsługi szerokiej gamy sztywnych i elastycznych materiałów.

Najnowszy dodatek do „planu dla szerokiego formatu” Fujifilm, Acuity Prime Hybrid został zaprojektowany tak, aby osiągnąć optymalną równowagę między prędkością wyjściową, jakością druku oraz opłacalnością. Po skonfigurowaniu jako urządzenie płaskie, bez trudu obsługuje podłoża o szerokości nawet do 2050 mm. Może drukować na maksymalnie czterech sztywnych nośnikach jednocześnie oraz jest wyposażony w specjalne stabilizatory rejestracyjne zapewniające niezwykle precyzyjne drukowanie od krawędzi do krawędzi. Maszyna może drukować z jakością produkcyjną od 92 metrów kwadratowych na godzinę.

Elastyczność zastosowań
Przednie i tylne stoły manipulacyjne zapewniają kompleksową obsługę wszystkich rodzajów nośników, jednocześnie usprawniając ich pozycjonowanie. W konfiguracji z podajnikiem rolkowym można załadować aż dwie rolki o szerokości do 0,9 m każda, a wykorzystywany atrament, objęty certyfikatem Greenguard Gold, sprawia, że urządzenie idealnie nadaje się do produkcji tapet, a także do szerokiej gamy innych zastosowań. Acuity Prime Hybrid ma zaspokoić potrzeby dostawców usług druku, którzy używają szerokiej gamy nośników, takich jak na przykład Dibond, płyta piankowa, akryl, poliester i innych, w różnorodnych zastosowaniach.

Dla rozwoju branży
Nowy dodatek do linii Acuity podkreśla zaangażowanie Fujifilm w dostarczanie dostawcom usług druku narzędzi potrzebnych do produkcji tak różnorodnych aplikacji, jak to tylko możliwe, przy jednoczesnym zachowaniu niezmiennie wysokiego poziomu jakości. Acuity Prime Hybrid zostało oficjalnie zaprezentowane we wrześniu podczas targów The Print Show w Wielkiej Brytanii oraz oraz na targach październikowych Viscom Italia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty