Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Światowy Dzień Recyklingu. Zrównoważone podejście Brother

© Brother

18 marca obchodzony jest Światowy Dzień Recyklingu. Jest to dobry moment, aby zastanowić się, jak realnie działa wtórny obieg odpadów z tworzyw sztucznych w Polsce oraz czy jest on przeprowadzany na dostateczną skalę. Światowy Dzień Recyklingu to właściwy czas, aby zastanowić się nad tym, jak wprowadzić potrzebne zmiany, a przez to zbudować pozytywną przyszłość planety. Brother oferuje przyjazne rozwiązanie w zakresie utylizacji wkładów do swoich urządzeń drukujących.

 

Analiza przeprowadzona przez Plastics Review wykazała, że w Polsce przetwarza i ponownie wykorzystuje się niecałe 10 procent odpadów z tworzyw sztucznych. Pod lupę warto wziąć elektroodpady, ponieważ stanowią szczególne zagrożenie dla środowiska. Są one także najszybciej rosnącym rodzajem odpadów w UE. W celu zoptymalizowania zużycia tych surowców, należy zwracać uwagę na zakup trwałych urządzeń, które przy usterce można łatwo naprawić, zamiast wymieniać. Zużyte sprzęty powinno się poddawać recyklingowi. Długofalowym rozwiązaniem jest edukacja decydentów oraz producentów, jak i zwiększenie świadomości konsumenckiej. Wielu dostawców oferuje bezpłatne programy recyklingu swoich produktów. Brother jest jednym z pionierów w tej dziedzinie i oferuje swoim klientom program recyklingu wkładów do drukarek.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty