Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Agora. Nowe spółki zależne

© Photogenica

Do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS) wpisano cztery nowe spółki, Wyborcza, Gazeta.pl, Agora Książka i Muzyka oraz Czerska 8/10. W każdej ze spółek jedynym udziałowcem jest Agora. Obszarem odpowiedzialności spółek jest między innymi zarządzanie Gazetą Wyborczą, pionem Gazeta.pl oraz wydawnictwem książkowo-płytowym. Podjęte działania to kolejny etap do wydzielenia do osobnych spółek zależnych siedmiu obszarów działalności grupy kapitałowej Agora, w tym wydawnictwa Agora, serwisu Gazeta.pl, Gazety Wyborczej oraz działów obsługi i zarządzania zasobami Agory.

Zarząd Agory w marcu przedstawiając plan wydzielenia siedmiu linii biznesowych i przeniesieniu ich do osobnych spółek poinformował, że nie rozważa sprzedaży większościowego pakietu lub całości spółek. Przewiduje jedynie pozyskanie do nowych spółek mniejszościowych udziałowców. Od lat Agora ma spółki zależne w segmentach radiowym i outdoorowym. Dzięki modelowi pośrednictwa zarządzania przez zarząd Agory biznesami w ramach spółek zależnych przyczynia się do wzrostu poczucia samodzielności, przedsiębiorczości i odpowiedzialności kadry kierowniczej. Dodatkowo taki model ułatwia ocenę kondycji finansowej i rentowności danych działów działalności Agory. Zwiększa to transparentność rozliczeń pomiędzy poszczególnymi segmentami działalności.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty