Agfa podnosi ceny

Aby wesprzeć swoich klientów w odzyskaniu części kosztów wynikających z wprowadzanych podwyżek w branży, firma dodała do portoflio rozwiązań ECO³ nowe narzędzia, pozwalające klientom na ograniczenie zużycia farby i zminimalizowanie ilości odpadów papierowych.

© Agfa

Firma Agfa podnosi ceny płyt offsetowych na rynkach na całym świecie. Podwyżki będą obowiązywać od dnia 1 lipca 2022 roku. Jak podkreśla producent, wzrost cen pozwala zrekompensować znaczący wzrost kosztów surowców, logistyki, energii oraz materiałów opakowaniowych. Połączenie bieżących programów efektywnościowych i kwartalnych podwyżek cen pozwoliło firmie zrekompensować najwyższą od dziesięcioleci presję inflacyjną. Jednak jak podkreśla, pomimo tych wysiłków bez dalszych działań nie da się utrzymać ciągłości dostaw płyt offsetowych. Dlatego od 1 lipca 2022 roku na wszystkie zamówienia zostanie wprowadzona dwucyfrowa podwyżka cen. „Nadal borykamy się nie tylko z historycznie wysokimi kosztami surowców, logistyki i energii, ale także z bardzo nieprzewidywalną podażą niektórych z naszych kluczowych surowców. Aby prowadzić zrównoważoną działalność, która pozwoli zapewnić ciągłość dostaw, nadal oferować innowacyjne produkty i wysokiej jakości usługi dla naszych klientów, nie mamy innego wyboru, jak tylko podnieść ceny bazowe naszych płyt offsetowych” - podkreśla Frederik Dehing, wiceprezes ds. sprzedaży rozwiązań offsetowych w firmie Agfa.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty