Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowa era uszlachetniania. Zapowiedź premiery ExcelCoat ZRX

© Harris & Bruno

Producent maszyn do uszlachetniania, Harris & Bruno zapowiedział premierę swojego najnowszego urządzenia na targach Drupa 2024. Firma znana dotychczas głównie z analogowych rozwiązań do uszlachetniania postanowiła rozszerzyć swoje portfolio produktowe o cyfrową maszynę ExcelCoat ZRX.

 

Nowe urządzenie, które będzie mogło obsługiwać formaty do B1 połączy dotychczasowe osiągnięcia w zakresie druku analogowego z technologią druku atramentowego na jednej platformie, która zaoferuje trzy techniki uszlachetniające, Flood Coat, Spot Coat i Foil Stamp. Platforma ExcelCoat ZRX pozwoli użytkownikom na zastosowanie tych technik w jednym przebiegu maszyny, a specjalny moduł do powlekania punktowego będzie w stanie tworzyć efekty płaskie i trójwymiarowe, także z wykorzystaniem zmiennych danych. Maszyna będzie obsługiwać zarówno papiery powlekane, jak i niepowlekane.

Jedną z istotnych zalet premierowego rozwiązania będzie wyeliminowanie procesu laminowania, co jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania rynku w zakresie rezygnacji tworzyw sztucznych jednorazowego użytku. Prędkość robocza i rodzaj używanych głowic atramentowych nie zostały ujawnione.

Producent zapowiada, że maszyna ExcelCoat ZRX stanie się przełomem w branży uszlachetniania papierów powlekanych i niepowlekanych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty