Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Sachsen w rękach Model Group

Zgodnie z decyzją firmy Stora Enso, papiernia Sachsen w Eilenburgu została sprzedana szwajcarskiej firmie Model Group.

© Photogenica

Firma Stora Enso podpisała umowę o sprzedaży papierni Sachsen w Eilenburgu w Niemczech szwajcarskiej firmie Model Group. Roczne moce produkcyjne zakładu wynoszą 310 tysięcy ton specjalistycznych podłoży gazetowych, wytwarzanych z papieru pochodzącego z recyklingu. Zgodnie z podpisaną umową, po sfinalizowaniu transakcji Model Group stanie się właścicielem zakładów Sachsen. Na bazie porozumienia kontraktowego, Stora Enso będzie sprzedawać i dystrybuować wytwarzane tu papiery przez okres 18 miesięcy, licząc od daty zamknięcia transakcji. Po jego upłynięciu, Model Group  dokona konwersji fabryki w zakład wytwarzający tekturę. Wartość transakcji wynosi 35 milionów euro i zostanie ona sfinalizowana w trzecim kwartale 2021 roku.

Model Group z siedzibą w Weinfelden w Szwajcarii zajmuje się projektowaniem, produkcją i dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych na bazie tektury litej i falistej. Grupa posiada 9 zakładów specjalizujących się w produkcji tektury falistej, zlokalizowanych w różnych krajach Europy. Z kolei papiery opakowaniowe  są produkowane w dwóch fabrykach znajdujących się w Szwajcarii - w Weinfelden i w Niedergösgen.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty